Strona główna Bez kategorii Rajd o kropelce po wakacjach

Rajd o kropelce po wakacjach

0

Już tradycją stała się dolnośląska rywalizacja w ekonomicznej jeździe samochodem. Na pomysł imprezy dla kierowców amatorów wpadł kilka lat temu Robert Jagła, działacz Automobilklubu Sudeckiego, obecnie poseł na Sejm RP i Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. Swój autorski pomysł wcielił w życie i stanął na czele zawodów, które w tym roku będą miały swój mały jubileusz. Piąta edycja Regionalnego Rajdu o Kropelce zaplanowana została na 26 września 2015r. Uczestnicy będą nie tylko jechali oszczędnie, ale muszą wykonywać także liczne zadania.

rajd o kropelce

Do ubiegłorocznego, IV Regionalnego Rajdu o Kropelce zgłosiła się rekordowa liczba uczestników. Na starcie pojawiły się zespoły ze Świdnicy, Wałbrzycha, Dzierżoniowa, Kłodzka, Ząbkowic, Wrocławia i wielu innych dolnośląskich miejscowości. Trasa poprowadzona była drogami pięciu powiatów.

W tym roku, Regionalny Rajd o Kropelce odbędzie się 26 września 2015r., a swój start i metę będzie miał na świdnickim Rynku.

– Do udziału zapraszamy całe rodziny, bo choć główną ideą tych zawodów jest ekonomia i ekologia, to Regionalny Rajd o Kropelce jest zawsze także wspaniałą zabawą i dniem pełnym atrakcji. A w tym roku będzie naprawdę wiele niespodzianek – zapowiada Robert Jagła, pomysłodawca i zarazem  komandor Regionalnego Rajdu o Kropelce. – W rywalizacji chodzi o to, aby uczestnicy w jak najkrótszym czasie pokonali trasę opisaną w książce drogowej i wykonali zadania, a najważniejsze – zużyli przy tym jak najmniej paliwa – wyjaśnia działacz Automobilklubu Sudeckiego, poseł na Sejm RP i Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

Szczegóły dotyczące V Regionalnego Rajdu o Kropelce już wkrótce. Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne będą w lipcu.

Poprzedni artykułBoiska coraz bliżej
Następny artykułSzukają ludzi do pracy w Lipsku