Strona główna Bez kategorii Platforma z widokiem na Jezioro Bystrzyckie

Platforma z widokiem na Jezioro Bystrzyckie [FOTO]

1

Widok już teraz zapiera dech w piersiach, a w kolejnych latach będzie jeszcze piękniejszy. Świdnickie Nadleśnictwo przygotowało piątą  platformę widokową wraz z miejscem do wypoczynku. Popatrzeć można na Jezioro Bystrzyckie w Zagórzu Ślaskim.

pl

Od kilku lat leśnicy wyszukują miejsca, gdzie po wycinkach otwierają się wyjątkowe widoki. – Odmładzamy drzewostan, dążymy również do zastąpienia obcego na tych ternach świerka naturalnymi odmianami drzew. Stąd właśnie pojawiają się miejsca, z których można oglądać piękno naszych lasów i gór. Tak jest właśnie w Zagórzu Śląskim nad Jeziorem Bystrzyckim. Tam będą prowadzone w następnych latach kolejne wycinki świerków i widok będzie jeszcze lepszy – mówi nadleśniczy Jan Dzięcielski. Platformy są drewniane. Na takie właśnie postawił nadleśniczy. – Przetrwają mniej więcej 15 lat, czyli tyle, ile potrzeba będzie nowym drzewom na osiągniecie sporej wysokości. Wraz z ich wzrostem zniknie widoczność. Nie zamierzamy tylko dla widoku przycinać drzew. Lepiej postawić platformę w nowym miejscu, a stara po prostu ulegnie biodegradacji – tłumaczy.

Oprócz platformy leśnicy zbudowali ławki, stojaki na rowery i wiatę. Inwestycja kosztowała 15 tysięcy złotych, a pieniądze pochodzą wyłącznie z budżetu nadleśnictwa. – Na szczęście ludzie coraz bardziej doceniają takie miejsca. Postawione przez nas cztery platformy są wciąż w dobrym stanie – zapewnia Jan Dzięcielski.

Do platformy z widokiem na jezioro wejście jest naprzeciw wiszącego mostu (od strony drogi). Spacer pod górę zajmuje około 30 minut. Wstęp dla turystów już od dzisiaj.

/asz/

zdjęcia Jan Dzięcielski

 

Poprzedni artykułNowe firmy w świdnickiej podstrefie
Następny artykułWeekendowe wycieczki po Świdnicy