Strona główna Bez kategorii Nowe firmy w świdnickiej podstrefie

Nowe firmy w świdnickiej podstrefie

2

Solgaz i Almes Poland – to dwaj nowi inwestorzy w świdnickiej podstrefie ekonomicznej. Przedstawiciele obu przedsiębiorstw odebrali z rąk prezes WSSE „INVEST-PARK” Barbary Kaśnikowskiej zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej.

firmy zezwolenia

Na zdjęciu: Anna Kenio, pełnomocnik Almes Poland, zastępca prezydenta Świdnicy Marek Suwalski, Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE „INVEST-PARK” oraz Mieczysław Kaczmarczyk, prezes zarządu spółki Solgaz.

Od dwóch lat WSSE organizuje w Zamku Książ uroczystość wręczenia zezwoleń. Tym razem w sali Maksymiliana symboliczne dokumenty odebrali przedstawiciele 10 firm, które zainwestują w Świdnicy, Kluczborku, Strzelinie, Wałbrzychu, Skarbimierzu, Nowej Rudzie, Kłodzku i we Wrocławiu. Deklarują poniesienie 300 milionów złotych nakładów i zatrudnienie 330 osób. Wiadomo jednak, że początkowe deklaracje zwykle są przekraczane kilkukrotnie.

Solgaz jest wyjątkową, innowacyjna firmą, która rozpoczęła działalność kilkanaście lat temu w oparciu o unikalny w skali światowej patent na gazową kuchenkę bezpłomieniową. Dziś specjalizuje się w produkcji ekskluzywnych urządzeń AGD, które wyróżnia design i innowacyjne rozwiązania. – Znaleźliśmy między potentatami w branży AGD własną nisze i udowadniamy, że pomysł, połączony z pracowitością i determinacją musi przynieść sukces – zapewnia z uśmiechem Mieczysław Kaczmarczyk, prezes zarządu spółki Solgaz. Firma zaczynała w Dzierżoniowie, później przeniosła się do Marcinowic, a od kilku miesięcy zajmuje cześć hali, wybudowanej przez Invest-Park Development przy ulicy Towarowej w Świdnicy.

Almes Poland jest firmą z włoskim kapitałem i specjalizuje się w produkcji części do silników i wentylatorów urządzeń AGD. Deklaruje zatrudnienie minimum 10 osób i zainwestowanie ponad 3 milionów złotych. Na zrealizowanie deklaracji ma czas do grudnia 2016 roku.

Świdnicka podstrefa ekonomiczna obejmuje 161 hektarów. 12 firm zatrudniło dotychczas 2 736 osób i poniosło nakłady w wysokości ponad miliarda złotych. Na nowe inwestycje czeka jeszcze 50 hektarów gruntu.

Agnieszka Szymkiewicz

Poprzedni artykułŚwietny start młodych piłkarzy Polonii-Stali w Jaworze
Następny artykułPlatforma z widokiem na Jezioro Bystrzyckie [FOTO]