Na Osiedlu Młodych powstanie nowa filia Miejskiej Biblioteki Publicznej, klub seniora oraz klub młodzieżowy. Rada Miejska podczas sesji 29 maja 2015 roku wyraziła zgodę na nabycie nieruchomości gruntowej, wraz z budynkiem dawnego „Domosu”, położonej w Świdnicy przy ul. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego.
Biblioteka zyska nową, lepszą lokalizację. W miejsce starej, nienadającej się już do remontu – powstanie bardzo potrzebny dla tego rejonu miasta parking oraz plac zabaw.
Dlaczego w tym miejscu ma powstać klub seniora? Skąd pieniądze na ten cel? O tym w rozmowie z cyklu „Na ważny temat”:
Nagranie zrealizowane na zamówienie Gminy Miasto Świdnica.


![Najlepsi z najlepszych. Świdniccy prymusi nagrodzeni! [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Nagrody-Primus-Inter-Pares-Swidnica-26-06-2026-0-238x178.jpg)
![Wakacje czas zacząć! Blisko 4 tysiące uczniów świdnickich podstawówek zakończyło rok szkolny [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Swidnica-zakonczenie-roku-szkolnego-SP4-2026.06.26-47-238x178.jpg)






