Strona główna Bez kategorii „Las w obiektywie”. Ostatnie godziny na głosowanie!

„Las w obiektywie”. Ostatnie godziny na głosowanie!

0

Przypominamy –  najuż dzisiaj, 18 czerwca ostatnia szansa na oddanie głosu na zdjęcia, nadesłane na konkurs Swidnica24.pl i Nadleśnictwa Świdnica. Piękno natury na terenie nadleśnictwa uwieczniło 34 autorów. Każdy mógł przysłać do 5 zdjęć. Głosowanie na fanepage`u Swidnica 24 pl.

las

fot. Malwina Boncol (zdjęcie nie bierze udziału w konkursie)

Nazwiska autorów zostaną podane dopiero po rozstrzygnięciu konkursu „Las w obiektywie”. A zwycięzców wyłonią Czytelnicy Swidnica24.pl. Nagrody otrzymają autorzy 3 zdjęć, które zdobędą najwięcej polubień. Głosowanie (rozpoczęte 9 czerwca 2015) zakończy się 18 czerwca o godzinie 20.00.

Ogłoszenie zwycięzców 19 czerwca na portalu Swidnica24.pl, wręczenie nagród 20 czerwca na świdnickim Rynku podczas Święta Dzika.

Nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Świdnica:

I miejsce – weekendowy pobyt w leśnej chatce w Jodłowniku (można zabrać rodzinę i przyjaciół, 10 miejsc, podstawowe wyposażenie, grill, konieczne zabranie własnej pościeli) z pieczonym dzikiem na kolację; termin wybiera laureat

II miejsce – tablet

III miejsce – zewnętrzny dysk pamięci

Nagrodzeni otrzymają także albumy fotograficzne.

***

Nadleśnictwo Świdnica obejmuje obszar 24 gmin w powiatach świdnickim, wałbrzyskim, dzierżoniowskim, ząbkowickim, średzkim i wrocławskim. To niezwykle zróżnicowany teren – od nizin nad Strzegomką po Góry Sowie, wypiętrzone na ponad 1000 m n.p.m. Staraniem leśników od wielu lat trwa przywracanie naturalnego drzewostanu, który został zastąpiony świerkiem. Do lasów powoli wracają buki, jodły, jawory, wiązy i dęby. Obok gospodarki leśnej dla Nadleśnictwa Świdnica niezwykle ważnym aspektem stała się turystyka. Jak mówi nadleśniczy Jan Dzięcielski – lasy nie mogą zamykać się przed człowiekiem. Z każdym rokiem przybywa punktów widokowych czy stanowisk do odpoczynku. Równolegle prowadzona jest stała edukacja.

70-lecie RDLP we Wrocławiu1-1

Poprzedni artykułZnów można kupić mieszkanie od miasta
Następny artykułWyjątkowa blogerka w świdnickiej MBP