Strona główna Temat dnia Las w obiektywie

Las w obiektywie [KONKURS]

0

Planujesz w najbliższych dniach wypad do lasu? Koniecznie zabierz ze sobą aparat fotograficzny. Dwudniowy pobyt w leśnej chatce z pieczonym dzikiem na kolację, tablet, zewnętrzny dysk pamięci i  albumy to nagrody dla autorów najpiękniejszych ujęć lasów i krajobrazów Nadleśnictwa Świdnica.  Swidnica24.pl i nadleśnictwo z okazji 70-lecia Lasów Państwowych na Dolnym Śląsku zapraszają do polowania z aparatem fotograficznym. Zwycięzców wybiorą internauci.

las

Fot. Malwina Boncol

Nadleśnictwo Świdnica obejmuje obszar 24 gmin w powiatach świdnickim, wałbrzyskim, dzierżoniowskim, ząbkowickim, średzkim i wrocławskim. To niezwykle zróżnicowany teren – od nizin nad Strzegomką po Góry Sowie, wypiętrzone na ponad 1000 m n.p.m. Staraniem leśników od wielu lat trwa przywracanie naturalnego drzewostanu, który został zastąpiony świerkiem. Do lasów powoli wracają buki, jodły, jawory, wiązy i dęby. Obok gospodarki leśnej dla Nadleśnictwa Świdnica niezwykle ważnym aspektem stała się turystyka. Jak mówi nadleśniczy Jan Dzięcielski – lasy nie mogą zamykać się przed człowiekiem. Z każdym rokiem przybywa punktów widokowych czy stanowisk do odpoczynku. Równolegle prowadzona jest stała edukacja.

W nadleśnictwie nie brakuje pięknych miejsc, które warto uwiecznić. Zapraszamy do udziału w konkursie!

70-lecie RDLP we Wrocławiu1-1

Las w obiektywie. Konkurs.

Wystarczy zrobić zdjęcie lub mini reportaż, złożony z maksymalnie 5 fotografii i przesłać je na adres [email protected] W tytule e-maila należy wpisać „Las”, w treści podać, gdzie zostały wykonane zdjęcia. Fotografie muszą dotyczyć obszaru Nadleśnictwa Świdnica (powiaty świdnicki, dzierżoniowski, wałbrzyski, średzki, ząbkowicki oraz wrocławski: mapa tu).  Proszę podać swoje imię i nazwisko, numer telefonu oraz zgodę na publikację imienia i nazwiska oraz zdjęć na portalu Swidnica24.pl i fanepagu Swidnica24.pl. E-mail nie może być większy niż 20 MB. Zdjęcia należy nadsyłać do 7 czerwca 2015 roku. Zdjęcia oraz mini reportaże zostaną poddane głosowaniu internautów na fanepagu Swidnica24.pl. Głosowanie potrwa od 8 do 18 czerwca. Ogłoszenie zwycięzców 19 czerwca na portalu Swidnica24.pl, wręczenie nagród 20 czerwca na świdnickim Rynku podczas Święta Dzika.

Nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Świdnica:

I miejsce – weekendowy pobyt w leśnej chatce w Jodłowniku (można zabrać rodzinę i przyjaciół, 10 miejsc, podstawowe wyposażenie, grill, konieczne zabranie własnej pościeli) z pieczonym dzikiem na kolację; termin wybiera laureat

Jodłownik2-1

II miejsce – tablet

III miejsce – zewnętrzny dysk pamięci

Nagrodzeni otrzymają także albumy fotograficzne.

Zapraszmy do zabawy!

Poprzedni artykułJak wykorzystać potencjał rzeki Bystrzycy?
Następny artykułLeśne Duszki najlepsze w Polsce!