Strona główna Sport Inne Kolarski wyścig na jaworzyńskiej żwirowni

Kolarski wyścig na jaworzyńskiej żwirowni

0

Dobrym sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski MTB okazał się ogólnopolski wyścig Grand Prix MTB Solidarności, rozegrany 27 czerwca w Jaworzynie Śląskiej 27. W wyścigu rozgrywanym na terenie jaworzyńskiej żwirowni wzięło udział 160 kolarzy.

mtb_jaworzyna_26

Na szybkiej trasie o długości 3.5 km z kilkoma stromymi podjazdami i technicznymi zjazdami zawodnicy mogli sprawdzić swoją aktualną formę. Najwięcej emocji wśród kibicujących wzbudzało ściganie po rundzie rozjazdowej o długości 800 metrów, po której kolarze wyjeżdżali na poszczególne dystanse w swoich kategoriach wiekowych. Zawodniczki MKS-u Karolina Jaworzyna Śląska wywalczyły trzy medalowe miejsca. W kategorii młodziczek drugie miejsce zajęła Kamila Pastuszek, a piąta była Martyna Wojas. W kategorii juniorek młodszych również druga była Paulina Pastuszek, a trzecia Sara Tonder.

W kategorii junior młodszy dziewiąte miejsce zajął natomiast Jakub Bieliński, jedenaste Jakub Lisiecki, dziewiętnaste Jakub Żuraw, dwudzieste pierwsze Marcin Zarębski i dwudzieste drugie Bartosz Smereczniak. W kategorii młodzież gimnazjalna bez licencji pierwszy był Igor Beker z Milikowic. Na krótszej i łatwiejszej trasie rozegrano wyścigi dla dzieci przedszkolnych i dzieci ze szkół podstawowych. Frekwencja była duża, bo w trzech kategoriach wiekowych wystartowało prawie czterdzieścioro młodych adeptów kolarstwa.

WYNIKI – ZAWODNICY Z LICENCJĄ

WYNIKI – ZAWODNICY NIEZRZESZENI

/MKS Karolina Jaworzyna Śląska/

Poprzedni artykułPociąg retro odjedzie z peronu pierwszego [FOTO/VIDEO]
Następny artykułNa ważny temat: Jak długo mieszkania za 1%? [VIDEO]