Strona główna Bez kategorii Pociąg retro odjedzie z peronu pierwszego

Pociąg retro odjedzie z peronu pierwszego [FOTO/VIDEO]

4

 Po 10 latach przygotowań i starań Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Ślaskiej wspólnie z Przewozami Regionalnymi uruchamia weekendowe kursy zabytkowym taborem. Już w sobotę, 4 lipca pierwszy przejazd parowej lokomotywy z zabytkowymi wagonami.

TP__9084

Dzisiaj, 29 czerwca punktualnie o 12.00 z Jaworzyny wyruszył parowóz TKt48-18 z dwoma odrestaurowanymi wagonami z 1928 roku – Ci28 23858 i Ci28 27492. Skład pod parą wjechał na stację Świdnica Miasto o 12.25 i przez pół godziny był dostępny dla tych, którzy w tym czasie przybyli na dworzec kolejowy. – W tym projekcie nie chodzi wyłącznie o przejażdżki zabytkowym taborem, ale o propagowanie historii i walorów turystycznych – mówi Katarzyna Szczerbińska z muzeum. – Wagony mają doskonałe nagłośnienie, w trakcie jazdy konduktor będzie opowiadał o historii Jaworzyny i Świdnicy. To początek realizacji naszych marzeń o stworzeniu turystycznych szlaków na Dolnym Śląsku, Kolejnym krokiem będzie wydłużenie trasy do Dzierżoniowa, w którym właśnie powstaje filia naszego muzeum.Beznazwy-1

Zabytkowe pociągi będą kursowały na trasie Jaworzyna Śląska-Świdnica-Jaworzyna Śląska  dwa razy dziennie w soboty i niedziele aż do końca września. Bilet, w obie strony kosztuje 24 złote, w jedną 10, do nabycia u konduktora.  Na bilety obowiązują wszystkie zniżki.

Poprzedni artykułMedale Rekina w Drzonkowie
Następny artykułKolarski wyścig na jaworzyńskiej żwirowni