Strona główna Bez kategorii I Świdnicka Noc z Biologią

I Świdnicka Noc z Biologią

0

„Życie seksualne storczyków”, „Słodka czekolada, kwaśna cytryna”,  „Piękny świat porostów” – to tylko cześć tytułów warsztatów, zajęć laboratoryjnych i pokazów, przygotowanych na I Świdnicka Noc z Biologią. II Liceum Ogólnokształcące i Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego na piątek, 12 czerwca zaprosili 200 gimnazjalistów na niezwykłe spotkania z nauką o przyrodzie.

plakat-2

– Z Uniwersytetem Wrocławskim współpracujemy od 6 lat. Mamy wyjątkową klasę biologiczno-chemiczną, w której systematycznie prowadzone są wyjazdowe zajęcia laboratoryjne – mówi dyrektor II LO Jacek Iwancz. – Na pomysł zorganizowania Nocy z Biologią wpadliśmy wspólnie przed rokiem.

Spotkanie zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Zajęcia, które potrwają od 15.30 do 21.30 poprzedzone będą wykładami, przygotowanymi przez pracowników i studentów uniwersytetu.

Czy istnieje „ globalizacja” wśród roślin? Skąd pochodzą rośliny, które spożywamy, czy istniałyby bez naszej pomocy? – takie pytania zostaną postawione podczas warsztatów poświęconych historycznej geografii roślin. Kolejne dotyczyć będą śluzowców, niezwykłych organizmów, które mimo braku mózgu potrafią sterować małym robotem. Naukowcy opowiedzą także o roślinnych społecznościach i genetycznej historii kształtowania się smaków. Jedną z atrakcji będzie „Biologiczne Kasyno Professional”, czyli quizy, konkursy i zagadki.

Do udziału w nietypowych warsztatach zgłosiły się gimnazja ze Świdnicy, Świebodzic, Żarowa i gminy Świdnica.

Poprzedni artykułRoszady w klasyfikacji końcowej
Następny artykułDrugi raz biegiem na wieżę ratuszową!