Strona główna Sport Siatkówka Roszady w klasyfikacji końcowej

Roszady w klasyfikacji końcowej

0

Do ostatniego turnieju w ramach „Współzawodnictwa szkolnego” dziewczęta ze świdnickich gimnazjów walczyły o ostateczne miejsca w końcowej klasyfikacji mistrzostw. W poniedziałek, 8 czerwca zawodniczki rywalizowały w turnieju siatkówki plażowej na szczeblu strefy wałbrzyskiej.

siatka

Drużyny walczyły jednocześnie o awans do finału dolnośląskiego, który odbędzie się 17 czerwca w Strzelinie. Niestety żadnemu ze świdnickich zespołów nie udało się zająć dwóch pierwszych miejsc premiowanych awansem. W finale dolnośląskim naszą strefę reprezentować będą dziewczęta z Gimnazjum nr 1 z Nowej Rudy i Gimnazjum nr 11 z Wałbrzycha. Na zakończenie turnieju wręczono pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki swoich zespołów: Julita Rafałko /G-1/, Maria Krzyżaniak /G-2/, Angelika Rutowicz /G-3/ i Julia Działowska /G-4/

W klasyfikacji miejskiej dosłownie rzutem na taśmę na pierwsze miejsce wyszły gimnazjalistki z „jedynki” wyprzedzając prowadzące do tej pory o dwa punkty dziewczęta z Gimnazjum nr 4. Również w walce o miejsce trzecie nastąpiła zmiana po ostatnich rozgrywkach. Jednym punktem Gimnazjum nr 2 wyprzedziło Gimnazjum nr 3. W piątek, 19 czerwca o godz. 18.00 na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w ramach Dni Świdnicy odbędzie się oficjalne podsumowanie 'Współzawodnictwa szkolnego 2014-2105′ z wręczeniem dyplomów i pucharów.

Poprzedni artykułTrenowali kafelkowanie w… schronie
Następny artykułI Świdnicka Noc z Biologią