Strona główna Bez kategorii Zagrają dla Artura! Przyłącz się!

Zagrają dla Artura! Przyłącz się!

2

Antonina Klaja zadzwoniła tylko  z prośbą o gadżety. – Wciąż nie mogę uwierzyć, że zamiast kilku płyt postanowili zagrać dla mojego syna i jeszcze zaprosili dwa inne zespoły! – mówi wzruszona. MixDance z Piotrem Nowakiem, Two Boys i Sunrise wystąpią 22 maja w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka  Kultury. Cały dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację świdniczanina Artura Klai.

Mixdance

Artur ma dziś 30 lat, zaskakuje wspaniałym poczuciem humoru i optymizmem. Ma wielu przyjaciół i pasję – komputery. Z mamą tworzy zgrany duet, choć czasem w żartach pojawiają się narzekania na bałagan w pokoju. Artur choruje od urodzenia na niedowład kończyn. Mimo licznych operacji i stałej rehabilitacji  nadal porusza się na wózku inwalidzkim. Mimo to nigdy się nie poddawał, zawsze dążył do samodzielności. Skończył liceum w Mokrzeszowie i Studium Policealne przy Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy, uzyskując dyplom informatyka. – Walczę o niego od 29 lat – mówi pani Antonina. – Artur robi ogromne postępy. Od 17 lat jest pod opieką pani magister Małgorzaty Ulatowskiej, która zdziałała już cuda! Mój syn zaczyna chodzić. Do pełnego sukcesu potrzebna jest stała rehabilitacja. z NFZ mamy tylko kilka godzin w roku, a konieczne są przynajmniej 2 wizyty w tygodniu. Za  14 tygodni zapłaciliśmy 5 888 złotych. Marzy nam się także korzystanie egzoszkieletu i lokomotu.

egzoszkielet

Dotychczas tylko raz Artur mógł sprawdzić, jak działa egzoszkielet.

Jak dodaje pani Antonina, pozyskanie datków jest coraz trudniejsze. – Ludzie chętnie pomagają dzieciom, ale kiedy dzieci stają się dorosłe, ta pomoc jest z każdym rokiem mniejsza – mówi ze smutkiem. – Dlatego szukam nowych sposobów na otwarcie serc dla mojego syna. W ubiegłym roku przy wsparciu wielu osób udało mi się zorganizować charytatywne Andrzejki, z których pozyskaliśmy 1600 złotych. Chciałam to powtórzyć i na chybił trafił do różnych zespołów dzwoniłam z prośbą o gadżety – płyty, koszulki. I tak natrafiłam Na MixDance. Lider tego zespołu zaskoczył mnie ogromnie, bo zapytał, czy może zagrać charytatywnie dla Artura? Nie wierzyłam, a tu wszystko już gotowe! Za pomoc bardzo dziękuję pani Bożence Kuźmie z ŚOK-u i pani prezydent Beacie Moskal-Słaniewskiej. Dzięki nim salę i cegiełki mamy za darmo.

Artur Klaja

22 maja o godzinie 18.00 w sali teatralnej ŚOK-u w koncercie „Gramy dla Artura” wystąpią MixDance (z liderem Piotrem Nowakiem, synem Zbigniewa Nowaka z zespołu Happy End), Sunrise i Two Boys. Już teraz można kupić w Informacji Turystycznej w Świdnicy bilety-cegiełki. Kosztują 35 złotych. Cały dochód trafi na rehabilitacje Artura Klai.

Artur śmieje się, że oficjalnie słucha innych gatunków muzyki. – Ale nie ma się co czarować, piosenki disco polo też czasem się trafią – przyznaje i ma nadzieję, że podczas koncertu sala będzie pełna. Teatr zmieści 300 widzów. Pani Antonina ma nadzieję, że uda się zebrać 7 tysięcy złotych na kolejne kilkanaście tygodni rehabilitacji. – Jestem coraz starsza, marzę o tym, by mój syn był samodzielny. I mocno wierzę w to, że się uda. 

/asz/

Gramy_Dla_Artura_druk

Wszyscy, którzy chcą pomóc Arturowi mogą także przekazać 1 proc. z podatku:

1 % z PIT

Fundacja Dzieciom: „Zdążyć z Pomocą”, KRS: 0000037904, pole „Cel szczególny”: Artur Klaja 8782

Poprzedni artykułPuchar Polski znów dla Polonii-Stali! [FOTO]
Następny artykułWeekend na murawie i bieżni