Strona główna Wydarzenia Świebodzice Weekend na murawie i bieżni

Weekend na murawie i bieżni

0

Weekend w Świebodzicach zapowiada się aktywnie – start w sobotę, 23 maja, cykliczną imprezą Polska biega, a w niedzielę  niecodzienny mecz, w którym zagrają dzieci i dorośli.

mecz dzieciaki
23 maja, punktualnie o godz. 12:00 świebodziczanie pobiegną w biegu na dystansie 1500 m w ramach ogólnopolskiej akcji Polska biega. Jak zwykle trasę wytyczono na Osiedlu Piastowskim, start i meta pod halą sportowo-widowiskową przy ul. Mieszka Starego 6. Zapisy przed biegiem, od godz. 10:00 do 11:50.
Dla wszystkich uczestników organizatorzy – Urząd Miejski i OSiR Świebodzice sp. z o.o. – przygotowali jak zawsze certyfikaty ukończenia biegu, pamiątkowe koszulki, na wszystkich czeka też woda mineralna i pyszna grochówka. Po biegu wśród uczestników rozlosowane będą atrakcyjne nagrody, ufundowane przez coraz liczniejsze grono świebodzickich firm i instytucji, które wspierają to wydarzenie. Dziękujemy.
A w niedzielę, 24 maja, coś dla miłośników piłki nożnej. Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz zaprasza na mecz piłki nożnej, w którym zagrają ze sobą radni miejscy, przedsiębiorcy, rodzice dzieci z Przedszkola nr 2, nasi świebodziccy krwiodawcy a także młodzicy z Miejskiego Klubu Sportowego Victoria Świebodzice. Chodzi oczywiście nie o rywalizację ale dobrą zabawę, zapraszamy zatem do kibicowania i dopingowania drużyn. Miejsce rozgrywek – Blisko Boisko na Os. Piastowskim.
Sportowym zmaganiom towarzyszyć będą liczne atrakcje dla najmłodszych: piłkarzyki, malowanie twarzy, quiz i konkursy o tematyce sportowej.

Agnieszka Bielawska-Pękala, UM Świebodzice

Poprzedni artykułZagrają dla Artura! Przyłącz się!
Następny artykułWielka gala radości [FOTO]