Strona główna Sport Inne Udane weekendowe ściganie kolarzy

Udane weekendowe ściganie kolarzy [FOTO]

0

Kamila młodsza z sióstr Pastuszek (MKS Karolina Jaworzyna Śląska), zapewne idzie śladami starszej siostry Pauliny, która w ubiegłym sezonie nie miała sobie równych w kategorii młodziczek. Zdecydowanie wygrała dwa wyścigi szosowe rozegrane w Podgórzynie koło Jeleniej Góry. Pierwszym z nich była czasówka pod Przesiekę na dystansie 7,5 km, którą Kamila pokonała najszybciej pokonując wszystkie rówieśniczki w swojej kategorii wiekowej.

????????

Drugim wyścigiem było kryterium uliczne na 2,5-kilometrowej rundzie. Młodziczki miały do pokonania sześć okrążeń. Kamila odjechała swoim rywalkom na pierwszym okrążeniu i nie dała się doścignąć zajmując pierwsze miejsce. Martyna Wojas zajęła, tak nielubiane przez zawodników, czwarte miejsce. W kategorii dzieci 9-10 lat Hubert Budny był trzeci, a w kategorii dzieci 11-12 Michał Paluch zajął szóste, a Marta Kołodziejska siódme miejsce.

W tym samym czasie starsi zawodnicy MKS Karolina Jaworzyna Śląska startowali na drugim krańcu Polski w eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży MTB w Leżajsku. W kategorii juniorek młodszych Paulina Pastuszek zajęła piąte miejsce, a siódme Sara Tonder. Należy podkreślić, że do wyścigu finałowego zalicza się cztery najlepsze starty z pośród siedmiu eliminacji. W każdej edycji punktuje dwadzieścia najlepszych zawodniczek.

Mniej szczęścia mieli juniorzy młodsi Jakub Bieliński i Jakub Żuraw, którym zabrakło kilka oczek do dającej awans pierwszej dwudziestki piątki.

/Antoni Szewczyk, FOTO: Jacek Bieliński/