Ponad 10 tysięcy kwiatów zostanie nasadzonych do końca maja w Świdnicy. Pierwsze nowe sadzonki pojawiły się na placu świętej Małgorzaty. W kolejnych dniach rośliny posadzone zostaną jeszcze na placu Grunwaldzkim, placu Jana Pawła II, skwerze Lecha Kaczyńskiego oraz przy Alei Niepodległości – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka UM w Świdnicy.
Dodatkowo kolorowe pelargonie i surfinie pojawią się w koszach kwiatowych wiszących na latarniach, w skrzynkach balkonowych, stojakach i dzbanach ustawionych w różnych punktach miasta. Nowy blask zyskają także gazony kwiatowe, zieleńce oraz ronda Śląska/Pionierów, Pionierów/Sprzymierzeńców i Orląt Lwowskich. Posadzone zostaną tam bratki, stokrotki, szałwia, żeniszek, aksamitki i begonie.
Koszt wszystkich prac pielęgnacyjnych oraz nasadzeń w tym także zakup kwiatów i roślin to w sumie 165 tys. zł.
Miejsca, gdzie pojawią się kwiaty, w większości objęte są monitoringiem. Za zrywanie roślin grożą kary do 500 zł, a w postępowaniu przed sądem do 5 tys. zł.

![Piknik świętojański w Parku Centralnym rozpoczęty. Będą też występy i widowisko inspirowane dawnymi zwyczajami słowiańskimi [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Piknik-Swietojanski-2026.06.26-44-238x178.jpg)








