Strona główna Bez kategorii Szlakiem Grodów Piastowskich: Uwaga na utrudnienia

Szlakiem Grodów Piastowskich: Uwaga na utrudnienia [MAPY]

0

W środę, 6 maja odbędzie się I etap 50. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Szlakiem Grodów Piastowskich” na trasie Świdnica – Modliszów – Złoty Las – Bystrzyca – Świdnica, którego organizatorem jest Dolnośląski Związek Kolarski we Wrocławiu. Zarówno start, meta jak i miasteczko wyścigowe mieścić się będzie przy ulicy Polna Droga w Świdnicy – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

SGP_3

W związku z odbywającym się wyścigiem kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w dniu przejazdu kolarzy.

Najpierw (od godz. 11:30), odbędzie się wyścig amatorów – 2 rundy na ww. trasie (razem 44 km). Przewiduje się, że zakończenie nastąpi ok. godz. 13:00.

Następnie (od godz. 15:00), zaplanowano główny wyścig Elity. Przewidziano 8 rund na trasie jak wyżej (razem 176 km). Jedna runda będzie trwała ok. 30 minut. Zakończenie wyścigu przewiduje się o godz. 18:30. (Mapa I etap Powiat 1)

Utrudnienia:

W mieście trasa wyścigu przebiega ulicami: wyjazd – Polna Droga, Wałbrzyska, a powrót – Śląska, Pionierów, Sprzymierzeńców i Polna Droga. Oznacza to, że komunikacja z Osiedlem Słowiańskim, z cmentarzami: komunalnym i parafialnym, będzie utrudniona, gdyż ul. Wałbrzyska i Śląska będą zamykane na czas przejazdu kolumny wyścigu. (Mapa I etap Świdnica 1)

Przyjęto założenie, że na każdej rundzie, po przejeździe peletonu, Policja (jeżeli stwierdzi brak zagrożenia), będzie otwierać na krótko drogę ale – dla wjeżdżających na Osiedle Słowiańskie wyłącznie od strony ul. Wałbrzyskiej, dla wyjeżdżających z Osiedla Słowiańskiego wyłącznie w ul. Przyjaźni.

Ponadto odcinek Polnej Drogi (pomiędzy ul. Chopina, a ul. Wałbrzyską), będzie zamknięty dla ruchu samochodów.

Mieszkańcy Osiedla Słowiańskiego zostaną powiadomieni o utrudnieniach ulotkami wrzucanymi do każdej skrzynki pocztowej. Ponadto będą umieszczane tablice informacyjne przy drogach wjazdowych na Osiedla.

Apelujemy do kierowców o nie pozostawianie w tym czasie  swoich pojazdów na trasie przejazdu wyścigu oraz o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie

Poprzedni artykułBłysnął formą na mistrzostwach Polski [FOTO]
Następny artykułMilion złotych na halę sportową