Strona główna Sport Piłka nożna Błysnął formą na mistrzostwach Polski

Błysnął formą na mistrzostwach Polski [FOTO]

0

Chłopcy i dziewczęta z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych przy ulicy Serbskiej w Świdnicy na co dzień szkolący swoje piłkarskie umiejętności w Miejskim Klubie Polonia-Stal Świdnica wzięli udział z powodzeniem w piłkarskich Mistrzostwach Polski Domów Dziecka. Na starcie turnieju rozgrywanego w Warszawie stanęło 40 zespołów, świdniczanie dowodzeni przez Radosława Nalewajko zakończyli swój udział na miejscach 9-16.

 IMG_2070

Naszej ekipie występującej na zawodach pod szyldem Orlik Świdnica poszło w tym roku zdecydowanie lepiej niż w ubiegłorocznych zawodach. Nasi chłopcy i dziewczęta pokonali w grupie 4:0 Lwy Północy Gdańsk, 2:1 FC Korotyńskiego Warszawa i 2:1 FC Falbogi, a także przegrali 1:2 z Remusem Kościerzyna. W ćwierćfinale, którego stawką był awans do strefy medalowej nasz zespół ulegli 0:6 Horyzontowi Kołaczkowo, który ostatecznie zakończył rywalizację na najniższym stopniu podium. Podczas turnieju formą błysnął Dawid Maciejewski (6 bramek), który został powołany do kadry Polski Domów Dziecka w piłce nożnej przygotowującej się do czerwcowych mistrzostw świata. Nasz zawodnik przebywał już z innymi biało-czerwonymi na zgrupowaniu kadry w miejscowości Miętne w pobliżu Warszawy.

 IMG_2182

Skład naszej drużyny: Michał Słomiński, Kacper Słomiński, Kacper Jędrosek, Dawid Maciejewski, Jakub Szrejder, Mateusz Szrejder, Wojciech Dudzic, Jagoda Głogowska, Wiktoria Gajdowska, Marzene Szrejder. Trener: Radosław Nalewajko, kierownik drużyny: Andrzej Masłowski

Wyjazd dzieci wsparło wiele firm, instytucji i prywatnych sponsorów. Pragniemy podziękować prezydent Świdnicy Beacie Moskal-Słaniewskiej i Urzędowi Miejskiemu w Świdnicy, Starostwu Powiatowemu w Świdnicy, Wiesławowi Żurkowi i Fundacji „Łączy Nas Football”, Tomaszowi Mojsie i firmie JAKO, Piekarni Kurowscy, Norbertowi Stachyrze, sklepom monopolowym „Orbita”, Jarosławowi Solarzowi i firmie „Solsport” oraz klubowi Polonia-Stal Świdnica z którym współpracujemy już od wielu lat i w którym na co dzień trenują chłopcy i dziewczęta z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych – wyznaje Radosław Nalewajko.

/poloniastal.swidnica.pl/

Poprzedni artykułLekkoatletyczne Igrzyska Dzieci na Zawiszowie
Następny artykułSzlakiem Grodów Piastowskich: Uwaga na utrudnienia [MAPY]