Strona główna Bez kategorii Świdniczanie w Rajdzie Złombol

Świdniczanie w Rajdzie Złombol

1

Chcą wziąć udział w legendarnym, charytatywnym rajdzie Złombol. Ale warunek jest jeden, aby pojawić się na starcie tego wyścigu, muszą zebrać od darczyńców 1500 złotych.

Skoda

Fiqu Miqu Sqad – to pierwsza w historii rajdu Złombol świdnicka załoga, która składać się będzie z czterech szalonych osób. Team tworzą Adrian, Sławek, Ula i Ania. – Wierzymy, że uda nam się własnoręcznie przygotować samochód – Skoda Forman 1993r. –  i dotrzeć nim aż do mety. Wcześniej jednak musimy spełnić wymóg regulaminowy rajdu, jakim jest zebranie kwoty min. 1500zł pochodzącej od darczyńców. Każda, nawet najmniejsza kwota będzie dla as i dzieciaków istotna – mówi Adrian.

Złombol to cykliczny, charytatywny rajd historycznymi pojazdami pochodzącymi z PRL-u, który w swoim założeniu polegać ma przede wszystkim na zbiórce środków pieniężnych i dobrej zabawie. W ciągu ośmiu edycji Złombola udało się przekazać dary za kwotę 1,7 mln zł, za każdym razem stosując zasadę „100% uzbieranych środków zostaje wykorzystanych na prezenty dla dzieci ze śląskich domów dziecka.

Pieniądze pochodziły w większości od darczyńców, którzy dokonywali wpłat w zamian za umieszczanie na pojazdach rajdowych swoich reklam/grafik. Nad realizacją misji rajdu za każdym razem czuwa Fundacja Nasz Śląsk im. gen. Jerzego Ziętka. Patronat medialny nad rajdem od kilku lat objęły największe stacje telewizyjne, portale internetowe.

W tym roku IX edycja rajdu Złombol rozpoczyna się w Katowicach, a kończy w Alpach. Przed uczestnikami do pokonania około 3 tys. kilometrów, z których ostania część drogi prowadzić będzie przez mordercze górskie przełęcze.

Jak wesprzeć akcję Złombol?

Wystarczy zostać darczyńcą – dokonując przelewu na poniższe dane:

Fundacja asz Śląsk im. Gen. Jerzego Ziętka z siedzibą w Chorzowie przy ul. Łani 1

Prezes Zarządu: Roman Łuczak, KRS 0000198194, NIP 954-246-81-70

Konto: 72 1050 1214 1000 0023 2153 3859

Tytuł: Złombol i Fiqu Miqu Sqad

Poprzedni artykułKraszowice zadecydują. Ankieta już jest
Następny artykułOkiem leśnika: Ogród Entów [FOTO]