Strona główna Sport Inne Sukcesy fighterów Gryfa

Sukcesy fighterów Gryfa [FOTO]

0

Ostatnie dni należały do zawodników UKS-u Taekwondo Gryf Świdnica. Jerzy Brzostowski został powołany do kadry Polski na Mistrzostwa Świata Taekwon-do w Londynie, natomiast Nitaj Stelmach triumfował w Obornikach Śląskich w zawodach przeprowadzonych na zasadach MMA.

 IMG_6266

Jerzy dwa lata temu zdobył złoty medal na Mistrzostw Świata w Coventry, wtedy jeszcze jako junior. Czy i tym razem wyspy okażą się szczęśliwe dla naszego, tym razem już seniora? – Do mistrzostw globu zostały jeszcze prawie dwa miesiące, a Jerzy jest już po zdanym egzaminie maturalnym, więc przez najbliższe tygodnie jedyne co musi, to spać, jeść i trenować. Trzymamy kciuki, że i tym razem się uda – mówi szczęśliwy trener zawodnika Waldemar Zdebski.

Drugim ważnym wydarzeniem było zdobycie złotego medalu przez Nitaja Stelmacha w Mistrzostwach Dolnego Śląska w MMA, które tak naprawdę były Otwartymi Mistrzostwami, gdyż startowali w nich zawodnicy z całej Polski. Dla Nitaja, zawodnika i jednocześnie szkoleniowca chwytów sekcji MMA świdnickiego klubu, był to już drugi poważny sukces wywalczony w oktagonie.

Poprzedni artykułPolska biega w Świebodzicach
Następny artykułPtaki giną pod nowymi elewacjami