Strona główna Wydarzenia Świebodzice Polska biega w Świebodzicach

Polska biega w Świebodzicach

0

Blisko 500 uczestników wystartowało w dorocznym biegu na dystansie 1500 m w ramach ogólnopolskiej akcji Polska biega. Od maluszków w wózkach po wiekowych seniorów czy niepełnosprawnych – każdy w swoim tempie dobiegł do mety. Po biegu można było jak zawsze posilić się grochówką i wylosować atrakcyjną nagrodę, ufundowaną przez liczne grono firm i instytucji, wspierających to sportowe wydarzenie.

bioeg2

Biegacze wystartowali o godz. 12:00 spod hali sportowo-widowiskowej przy ul. Mieszka Starego w Świebodzicach. Tradycyjnie sygnał do startu dał burmistrz Bogdan Kożuchowicz, który gorąco przywitał licznie zgromadzonych uczestników.

– Tyle uśmiechniętych twarzy to wspaniały widok, życzę udanego biegu i dobrej zabawy bo tu nie wyniki się liczą, lecz właśnie dobra zabawa – podkreślał burmistrz. Uczestników przywitał także prezes OSiR Świebodzice Janusz Zieliński.

Sportowcy biegli jak co roku uliczkami osiedla, pierwsi na mecie pojawili się już po zaledwie 4 minutach. Wśród uczestników szczególnie miło było widzieć całe rodziny z dziećmi, niektóre w wózeczkach, nie zabrakło także licznej reprezentacji chłopców z naszego Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci oraz grupy ze świetlicy środowiskowej Tęczowa Gromada. Radę Miejską w Świebodzicach reprezentowała radna Teresa Małecka, można było także wypatrzeć załogę Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach, dopingowaną przez Prezes Elżbietę Krzan i Wiceprezes Sylwię Wawrzyńczyk.

Po dobiegnięciu do mety każdy otrzymywał certyfikat uczestnictwa oraz wodę mineralną, w holu hali sportowej czekała pyszna grochówka, sprawnie wydawana przez harcerzy ze Szczepu Harcerskiego IMAGO, którzy bardzo aktywnie włączyli się w pomoc przy organizacji imprezy.

Nieodłącznym elementem świebodzickiej edycji Polska biega jest losowanie atrakcyjnych nagród wśród uczestników biegu. W tym roku jak zawsze wsparły nas świebodzickie firmy i instytucje, dzięki którym biegacze mogli cieszyć się wysokiej klasy sprzętem sportowym, koszulkami, gadżetami przygotowanymi przez Wydział Promocji UM, itd. Rozlosowano kilkadziesiąt nagród, wśród nich były dwie szczególne – dla najmłodszego i najstarszego biegacza. Najmłodszym okazał się 14-miesięczny Franio Zapotoczny – Madetko, a najstarszą biegaczką pani Pelagia Błazik- licząca sobie 77 wiosen. Najliczniejszą biegnącą rodziną była rodzina Państwa Kubiaków. Brawo!

Organizatorami Polska biega byli OSiR Świebodzice Spółka z o.o. oraz Urząd Miejski w Świebodzicach.

Poprzedni artykułPRL po świdnicku [WYNIKI KONKURSU]
Następny artykułSukcesy fighterów Gryfa [FOTO]