Strona główna 112 Strażnicy miejscy uratowali człowieka

Strażnicy miejscy uratowali człowieka

0

Dzięki  determinacji i szybkości działania świebodziccy strażnicy miejscy uratowali człowieka przed śmiercią. 42-letni mężczyzna (nie jest mieszkańcem Świebodzic) najprawdopodobniej chciał rzucić się pod przejeżdżający pociąg.

dworzec swiebodzice fot adrian sitko

Do tej dramatycznej sytuacji doszło dziś, 29 maja, około godz. 11.00. Funkcjonariusze Straży Miejskiej zostali powiadomieni przez pasażerów dworca kolejowego o dziwnie zachowującym się człowieku. Mężczyzna klęczał i modlił się na peronie, a jego zachowanie wskazywało, że może zrobić sobie coś złego. Patrol natychmiast przyjechał na dworzec i niemal w ostatnim momencie odciągnął desperata od torów. Na peron właśnie wjeżdżał pociąg.

Mężczyzna został przekazany policji.

Strażnikom należą się słowa uznania i podziękowania za taką postawę. Straż Miejska na co dzień, nie cieszy się niestety sympatią społeczeństwa, dlatego tym bardziej za takie interwencje należą się świebodzickim funkcjonariuszom gorące podziękowania. Udowodnili, że Straż Miejska nie tylko pilnuje porządku i przestrzegania prawa – ale także niesie pomoc innym – przekonuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

Poprzedni artykułPrywatyzacja wstrzymana, więcej socjali
Następny artykułCzworo wspaniałych pod Ślężą