Strona główna Bez kategorii Czworo wspaniałych pod Ślężą

Czworo wspaniałych pod Ślężą

0

Baśniowe zwierzęta, miłość zamknięta w glinie, pojazdy ze snu i pełne harmonii obrazy. Czworo utalentowanych artystów pokaże swoje prace na wyjątkowej, jednodniowej wystawie u stóp Ślęży.

wystawa

Galeria Anart w Białej (gmina Marcinowice) będzie prezentować w sobotę, 30 maja prace trzech znakomitych ceramiczek: Katarzyny Nowak, Elżbiety Wałaszek i Anny Sztuckiej, a także modernistyczne malarstwo Krzysztofa Kłapkowskiego. Artyści są absolwentami Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i mają za sobą 20-letnią karierę artystyczną. Trzy artystki tworzące w jednym tworzywie reprezentują trzy unikalne drogi artystyczne.

Katarzyna Nowak w glinie uwiecznia ulotne uczucia takie jak miłość czy czułość. Fascynują ją ludzie – głowy, akty, postacie w różnym wieku, i mitologiczne istoty: jednorożce, centaury. Jej prace świetnie prezentują się w ogrodach i domach.

Elżbieta Wałaszek lepi zwierzęta, a zwłaszcza psy różnych maści i ras. Jej psie instalacje obrazują relacje i stosunki społeczne które można przypisać nam ludziom. Częścią jej ceramicznego stadka, są również inne zwierzęta kaczki, kury, koty istna menażeria ale bardzo ciekawa.

Annę Sztucką w ceramice pasjonacko interesują pojazdy – wodne, naziemne czy latające gdyż podróż była i jest ważnym aspektem jej życia. Stare samochody lub łajby, których czas nie oszczędził lub fantazyjne pojazdy szczęścia to ważna część jej twórczości. Inne inspiracje to naczynia dekoracyjne w stylu wschodnim lub eklektycznym prawdziwa plejada kolorów i wzorów.

Dla Krzysztofa Kłapkowskiego malarstwo to sposób na poszukiwanie, harmonii i porządku w świecie. Buduje strukturę obrazu zapisując ją wieloma słowami. Ta delikatna struktura jest etapem wyjściowym do malowania znaków. W ten sposób obraz staje się całością. Jego obrazy to przedstawienia z pogranicza snu i jawy. Często są syntetycznym ujęciem tego co nazywamy uczuciami. Kompozycja, kolor, znak, struktura to czynniki budujące jego malarstwo.

Artyści zapraszają do Galerii Anart w Białej (nr 22) na jednodniową wystawę, która niewątpliwie przyniesie odwiedzającym mnóstwo artystycznych doznań, jak i rozkosz dla podniebienia w postaci smakowitego wina i ciast. Spotkanie ze sztuką będzie trwało od 13:00 do 18:00.

plakat-1

Poprzedni artykułStrażnicy miejscy uratowali człowieka
Następny artykułWspólne sadzenie na Dzień Dziecka