Strona główna Konkursy PRL po świdnicku

PRL po świdnicku [KONKURS]

0

Ponad 250 fotografii zebranych w jednym miejscu – fotografii, które obrazują Świdnicę powojenną aż po czasy PRL-u. Taki album trafił do księgarni 2 tygodnie temu. Trafi także do naszych Czytelników, którzy… mają dobrą pamięć i niebanalne wspomnienia.

prl 1

„PRL po świdnicku. Świdnica 1945-1989” to album z fotografiami wzbogacony wycinkami z prasy lokalnej wydawanej w tym okresie w Świdnicy i na Dolnym Śląsku. To pięć rozdziałów, czyli pięć dekad zamykających dzieje miasta w klamrze, począwszy od zakończenia II wojny światowej po zmiany systemowe w 1989 roku. Jest to drugi album, który ukazał się nakładem wydawnictwa GSMA. Pierwszy, czyli „Stara Świdnica” przedstawia Świdnicę z przełomu XIX i XX wieku na ponad 250 pocztówkach.

okl

Aby zawalczyć o nagrody należy poprawnie odpowiedzic na pytania:

1. Przy jakiej ulicy mieścił się sklep cukierniczo-owocowy Adolfa Świecha?

2. Jaką nazwę do 1992 roku nosiła obecna ulica Wodna?

3. Co znajdowało się w miejscu aktualnie istniejącej restauracji sieci McDonald’s?

oraz dokończyć zdanie: Okres PRL w Świdnicy najbardziej kojarzy mi się z…?

Zgłoszenia należy przesyłać na adres [email protected], w tytule wpisując PRL po świdnicku, zaś w treści: imię, nazwisko, numer telefonu oraz zgodę na opublikowanie swoich danych na portalu Swidnica24.pl w przypadku wygranej. Nagrodzimy 4 osoby – pierwsza trójka otrzyma album „PRL po świdnicku”, zaś czwarty laureat – „Stara Świdnica”. Na zgłoszenia czekamy do 22 maja.

Poprzedni artykułHabaj i Woś najlepsi w Jeleniej Górze [FOTO]
Następny artykułKról sprintu ze Świdnicy