Strona główna Sport Moto Habaj i Woś najlepsi w Jeleniej Górze

Habaj i Woś najlepsi w Jeleniej Górze [FOTO]

0

W niedzielę, 17 maja zakończyła się jubileuszowa 30. edycja Rajdu Karkonoskiego, drugiej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na finiszu najlepsi okazali się Łukasz Habaj oraz Piotr Woś podróżujący Fordem Fiestą R5.

DSC_2277

Drugie miejsce zajął trzykrotny mistrz Polski Bryan Bouffier, u którego na prawym fotelu zadebiutował Thibault De La Haye. Co więcej, Francuzi jechali Fordem Fiesta Proto, uzyskując najlepszy wynik tego samochodu w naszych mistrzostwach (+26,1s). Wygrali także trzy odcinki specjalne i mimo wielkiego nacisku Grzegorza Grzyba utrzymali drugą pozycję, jednak tylko o jedną sekundę! Na najniższym stopniu podium stanęli zwycięzcy pierwszej rundy czempionatu, Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (+27,1s, Ford Fiesta R5), których podczas niedzieli trapiły problemy techniczne i mimo dobrego tempa nie udało im się utrzymać pozycji liderów.

Grzegorz Grzyb dopisał do swojego konta 15 punktów za trzecie miejsce i pozostaje w fotelu lidera LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na drugą pozycję awansował Łukasz Habaj z dorobkiem 32 punktów, trzeci jest Tomasz Kuchar (30). Za nim plasuje się Maciej Oleksowicz (29) i Bryan Bouffier (18). Po 14 punktów mają Marcin Gagacki i Jan Chmielewski, po 8 Dariusz Poloński i Maciej Rzeźnik. 6 oczek ma Tomasz Kasperczyk.

/FOTO: Piotr Załęczny/

Poprzedni artykułStarali się ponad miarę
Następny artykułPRL po świdnicku [KONKURS]