Strona główna Sport Lekkoatletyka Król sprintu ze Świdnicy

Król sprintu ze Świdnicy

1

Ze świetnej strony zaprezentował się świdnicki lekkoatleta Grzegorz Mazurkiewicz podczas rozgrywanych 16 maja w Bogatyni Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów. Zawodnik Olimpii Świdnica trenowany przez Miciosa Theodosiadisa był najszybszy na dystansach 100m i 200m zostając królem sprintu na Dolnym Śląsku.

lekkoatletyka

W biegu na 100 metrów przy niesprzyjającym wietrze świdniczanin uzyskał wynik 11,17 sek. pokonując halowego mistrza Polski Kacpra Więcława z Lubina. W biegu na 200 metrów również pokonał Więcława uzyskując przy tym bardzo dobry wynik 22,10 sek. Jest to wynik lepszy niż minimum na Mistrzostwa Polski. Drugie miejsce Więcławowi dał wynik 22,26 s. Trenerem Grześka Mazurkiewicza jest Micios Theodosiadis.

Tydzień wcześniej podczas Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży Grzegorz Mazurkiewicz również zwyciężył obydwa biegi sprinterskie na 100 i 200 metrów. Jest w tej chwili najlepszym sprinterem na Dolnym Śląsku. Za tydzień – 23 maja we Wrocławiu odbędą się Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików. Wystąpią na nich również młodzicy Olimpii Świdnica, gdzie znów liczymy na medale.

Poprzedni artykułPRL po świdnicku [KONKURS]
Następny artykułPremier Kopacz obiecuje Świdnicy obwodnicę