Strona główna Kultura „Porwanie kaczątek” dla najmłodszych

„Porwanie kaczątek” dla najmłodszych

0

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza 30 maja na godz.16.00 do sali teatralnej ŚOK na ostatni przed wakacjami spektakl familijny, będzie to  „Porwanie kaczątek” w wykonaniu Zdrojowego Teatru Animacji.

 Porwanie Kaczątek 1

„Porwanie kaczątek” – to opowieść detektywistyczna dla najmłodszych, której bohaterem jest jamnik Jacek. To on wykryje sprawców brutalnego „przestępstwa”. Akcja dzieje się w „miejskiej dżungli”, wśród wieżowców rozświetlonych kolorowymi neonami. Autorką scenografii jest Joanna Hrk, której pracami zachwyciła się publiczność teatrów dla dzieci w Rzeszowie, Krakowie, Tarnowie, Elblągu, Gdańsku, łódzkiego Arlekina, a już wkrótce pojawi się i Jeleniej Góry. Na scenie pojawią się wspaniałe kolorowe lalki – kukły wielkości człowieka poruszane przez ukrytego z tyłu aktora. Nowością dla najmłodszej publiczności ma być także muzyka do spektaklu – głównym akcentem mają być znane motywy z różnych filmów sensacyjnych (np. z „Różowej pantery”) nowocześnie zmiksowane, czyli jak mówią nastolatki „skreczowane” – bo dzieci w twórczości adresowanej do siebie oczekują także tego, czym zachwyca się ich starsze rodzeństwo.

 Występują

Dorota Bąblińska-Korczycka, Dorota Fluder, Katarzyna Morawska, Lidia Lisowicz, Radosław Biniek, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz, Sławomir Mozolewski

 Czas trwania – 60 min.

Widownia: 3,5-100 lat

 Bilety w cenie 12 zł (parter) 10 zł (balkon) można kupić w Informacji Turystycznej w Rynku.