Strona główna Bez kategorii Świdnicki szpital będzie miał rezonans magnetyczny

Świdnicki szpital będzie miał rezonans magnetyczny

2

Na terenie Regionalnego Specjalistycznego Szpitala „Latawiec” powstanie budynek rezonansu magnetycznego i kuchni przyszpitalnej.

rezonans

 SP ZOZ w Świdnicy zaczyna pracę nad budową nowoczesnego budynku przeznaczonego pod centrum diagnostyczne w tym pracownię rezonansu magnetycznego i kuchnię przyszpitalną. Jako generalny wykonawca budynek wybuduje firma Pre-Fabrykat Sp. z o.o z siedzibą w Miłkowie. Dyrektor szpitala Grzegorz Kloc wczoraj podpisał umowę.

Będzie to nowoczesny budynek spełniający wszystkie, najwyższe normy wymagane w działalności medycznej i jest odpowiedzią na potrzeby naszych pacjentów, tak w zakresie nowoczesnej diagnostyki, jak i wielokrotnie zgłaszanej konieczności poprawy jakości posiłków szpitalnych – mówi dyrektor Grzegorz Kloc.

rezonans 1

Na parterze o powierzchni 362,12m2 dwukondygnacyjnego budynku o łącznej powierzchni użytkowej 736,82 m2 będzie znajdować się tzw. centrum diagnostyczne z rezonansem magnetycznym, natomiast w przyziemiu mieścić się będzie kuchnia przyszpitalna o powierzchni374,7 m2. Budowa obejmie towarzysząca infrastrukturą techniczną, plac parkingowy i dojazd od ul. Korczaka.

Budowa zostanie sfinansowana ze środków własnych szpitala i kosztować będzie ok. 3mln 200 tys zł, a powinna zostać zakończona do 31 marca 2016 roku.

Budynek powstanie między budynkiem B1 (5-kondygnacyjnym budynkiem mieszczącym min. Blok Operacyjny, Oddział AiIT, sterylizację i aptekę ) – a budynkiem Stacji Dializ na działce nr 1836 i będzie połączony łącznikiem na każdej kondygnacji z budynkiem B1.

Poprzedni artykuł„Porwanie kaczątek” dla najmłodszych
Następny artykułZmarł 15-letni szczypiornista ze Świdnicy