Strona główna Wydarzenia Świdnica „Perły Samorządu” dla Świdnicy

„Perły Samorządu” dla Świdnicy

0

Redakcja Dziennika Gazety Prawnej po raz trzeci rozstrzygnęła ogólnopolski ranking „Perły Samorządu” organizowany pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.  Podobnie jak w 2014 roku Świdnica zajęła III miejsce w kraju w kategorii gmin do 100 tys. mieszkańców. Ideą konkursu jest wybranie „najlepszego samorządu i wytypowanie kandydatów na włodarzy 25-lecia”. Udział w rankingu był bezpłatny.

perły
Samorządy (w podziale na gminy wiejskie, wiejsko-miejskie, miasta do 100 tys. mieszkańców i miasta powyżej 100 tys. mieszkańców) oceniane były na podstawie ankiety, która zawierała 25 przekrojowych pytań. Odpowiedzi na te pytania były jedynym kryterium wyboru. Ostatnie 25-lecie redakcja oceniała m.in. pod względem gospodarności, sprzyjania przedsiębiorczości, postępu technologicznego, demografii, programów mieszkaniowych, infrastrukturalnych, socjalnych, sportowo-rekreacyjnych oraz innowacji. Szczegółowe wyniki zostaną opublikowane w specjalnym wydaniu „Dziennika Gazety Prawnej”, które ukaże się 27 maja.
Jest to dla nas szczególne wyróżnienie, gdyż rok 2015 jest rokiem jubileuszowym dla polskiej samorządności. Nagroda odzwierciedla pracę radnych, prezydentów oraz urzędników przez ostatnie 25 lat, na rzecz rozwoju Świdnicy. „Perły Samorządu 2015” dedykuję wszystkim samorządowcom i mieszkańcom Świdnicy – mówi prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

/UM w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułUrząd po przeróbkach
Następny artykułNabroili za trzech