Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Odblaskowa gmina Świdnica

Odblaskowa gmina Świdnica

0

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Świdnicy startuje z programem „ODBLASKOWA GMINA 2015” Spotkania z przedstawicielami KPP w Świdnicy rozpoczną się 26 maja i potrwają do 3 czerwca na terenie 5 centrów profilaktyczno-sportowych – informuje Janusz Waligóra z UG Świdnica.

plakat-odblaskowa Gmina Świdnica

Uczestnicy programu zostaną zapoznani przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy z zasadami bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zapadnięciu zmroku, poza terenem zabudowanym oraz z zakresu profilaktyki przemocy w rodzinie, agresji i przemocy w szkole.

Program adresowany jest do dzieci oraz młodzieży uczęszczającej na zajęcia w pięciu centrach profilaktyczno – sportowych funkcjonujących na terenie gminy Świdnica, tj. w Bystrzycy Górnej, Grodziszczu, Lutomi Górnej, Witoszowie Dolnym oraz Pszennie.

– Od kilku lat spotkania informacyjne z przedszkolakami, uczniami szkół podstawowych i gimnazjalnych na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły i powrocie do domu odbywają się w naszych gminnych placówkach oświatowych. Cieszą się one dużą popularnością zarówno wśród uczestników jak i samych rodziców. Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży jest jednym z priorytetowych zadań, przed którymi staje nie tylko policja, ale również inne instytucje, którym dobro młodego pokolenia nie jest obojętne. Od 31 sierpnia 2014 r. noszenie elementów odblaskowych obowiązuje wszystkich pieszych poruszających się poboczem drogi w terenie niezabudowanym. W ubiegłym roku, w ramach akcji „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba” ponad 111 uczniów w SP im. JP II otrzymało odblaski ufundowane przez Stowarzyszenie „Sztafeta Pokoleń” z Grodziszcza. Pieszego, który porusza się po zmroku bez odblasku, prowadzący pojazd może dostrzec z odległości ok. 20 metrów. Widoczne odblaski zwiększają ten dystans do ponad 150 metrów – mówi Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica.

Harmonogram realizacji programu

Centrum Profilaktyczno – Sportowe w Bystrzycy Górnej – świetlica w Bystrzycy Górnej, 26 maja 2015 r., godz. 16:00 – 17:30

Centrum Profilaktyczno – Sportowe w Grodziszczu, świetlica w Grodziszczu, 27 maja 2015 r., godz. 16:00 – 17:30

Centrum Profilaktyczno – Sportowe w Lutomi Górnej świetlica w Lutomi Górnej 1c, 1 czerwca 2015 r., godz. 16:00 – 17:30

Centrum Profilaktyczno – Sportowe w Witoszowie Dolnym, świetlica w Komorowie, 2 czerwca 2015 r., godz. 16:00 – 17:30

Centrum profilaktyczno – Sportowe w Pszennie świetlica w Gogołowie, 3 czerwca 2015 r., godz. 16:00 – 17:30

Poprzedni artykułZUS dla niepełnosprawnych
Następny artykułPałac za grosze