Strona główna Bez kategorii ZUS dla niepełnosprawnych

ZUS dla niepełnosprawnych

0

Już dzisiaj wałbrzyski Odział ZUS wraz z Inspektoratami i Biurami Terenowymi, także w  Świdnicy organizuje Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych. Zainteresowani mogą liczyć na poradnictwo m.in. w zakresie świadczeń, orzecznictwa lekarskiego i rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej. Dodatkowo będzie można skorzystać z porad ekspertów m.in. z NFZ, PCPR, MOPS oraz PUP oraz założyć bezpłatne konto na PUE. Świdnica zaprasza od 9.00 do 14.00.

zusomat2

Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie wiedzy o prawach osób niepełnosprawnych oraz udostępnienie zainteresowanym kompleksowej informacji w obszarze zagadnień związanych z ubezpieczeniami społecznymi oraz możliwościami aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Wałbrzyski Oddział – wraz z podległymi mu inspektoratami i biurami terenowymi – zaprosił do udziału w ,,Dniu Otwartym…” ekspertów m.in. z Powiatowego Urzędu Pracy, którzy będą dodatkowo udzielali porad w zakresie aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Ponadto zainteresowani tematem mogą liczyć na specjalistów z Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, Powiatowych Zespołów ds. Orzekania o Niepełnosprawności czy też Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie. Poradnictwu będę towarzyszyć wystawy prac artystycznych osób niepełnosprawnych.

Dodatkowo podczas ,,Dnia Otwartego…” będzie można założyć bezpłatne konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE), dzięki któremu osoba ubezpieczona może zobaczyć, czy płatnik składek zgłosił ją oraz członków rodziny do ubezpieczeń, sprawdzić stan swojego konta w ZUS lub obliczyć prognozowaną wysokość emerytury. Osoba pobierająca świadczenia z ZUS może sprawdzić szczegółowe informacje o otrzymywanych świadczeniach, zarezerwować wizytę w ZUS oraz sprawdzić swoje zaświadczenia lekarskie ZUS ZLA. W Polsce już ponad milion osób skorzystało z możliwości założenia bezpłatnego profilu.

Świdnica, godz. 9.00-14.00
Doradztwo w Inspektoracie przy ul. Saperów 29 w zakresie zagadnień związanych z ubezpieczeniami społecznymi osób niepełnosprawnych. W godz. 10-12 planowana jest wizyta uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych. Ponadto eksperci z Inspektoratu będą udzielać informacji nt. „Niepełnosprawny – pełnosprawny na rynku pracy” w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Poprzedni artykułWalczymy o drugi z rzędu Puchar Polski!
Następny artykułOdblaskowa gmina Świdnica