Strona główna Kultura Druga odsłona Nocy Jazzowych

Druga odsłona Nocy Jazzowych

0

Schmidt Electric i Krystyna Stańko to gwiazdy drugiej odsłony Świdnickich Nocy Jazzowych. Koncert zaplanowano 22 i 23 maja.

150523-Krystyna-Stańko

Krystyna Stańko (na zdjęciu) wystąpi w Świdnicy 23 maja 2015 r.

Schmidt Electric (Piotr Schmidt Electric Group) – członkowie zespołu to wielokrotnie nagradzani na festiwalach i konkursach muzycznych wybitni młodzi artyści, którzy od momentu powstania (kwiecień 2011) zagrali wspólnie ponad 80 koncertów w tym na wielu międzynarodowych festiwalach.

Ciesząc się fantastycznym odbiorem publiczności Schmidt Electric to aktualnie jeden z trzech najlepszych jazzowych zespołów elektrycznych w Polsce (ankieta Jazz Top 2014 magazynu Jazz Forum). Zespół od początku swego istnienia występuje z jednym z najwybitniejszych współczesnych polskich pianistów jazzowych i funkowych – Tomkiem Burą, który aktualnie mieszka i koncertuje z wielkim powodzeniem w Wielkiej Brytanii.

Zespół zadebiutował płytą „Silver Protect” wydaną we wrześniu 2012. Płyta ta od razu zwróciła uwagę krytyków i została doceniona przez fanów elektrycznego jazzu w Polsce.

W skład zespołu wchodzą:
Piotr Schmidt – trąbka
Tomasz Bura – klawisze, syntezatory
Michał Kapczuk – gitara basowa, efekty
Sebastian Kuchczyński – perkusja

Data
22 Maja 2015
Godzina
19:30
Miejsce
Klub Bolko
pl. Grunwaldzki 11
Bilety
15 zł (przedsprzedaż)
20 zł (w dniu koncertu)
Sprzedaż
Informacja Turystyczna
Rynek / ul. Wewnętrzna 2

„Krystyna Stańko i jej Jobim” to wspaniały  projekt artystyczny przygotowany specjalnie na jedyny w Europie, w pełni kobiecy Ladies Jazz Festival 2014. Oprócz swoich ciekawych, uznanych  płyt z muzyką  autorską i jazzową, głos Krystyny Stańko można usłyszeć w każdą niedzielę w jej audycji na antenie Radia Gdańsk, ale również od kilkunastu lat prowadzi klasę śpiewu jazzowego w gdańskiej Akademii Muzycznej.

Różnorodność, bogactwo barw i osobowości artystek stanowią o wyjątkowości tego przedsięwzięcia. Każdy głos ma swoje oryginalne brzmienie i wrażliwość, przez co koncert staje się niesamowicie interesujący i piękny. Projekt współtworzą wybitni instrumentaliści, z którymi wokalistka współpracuje od lat: Dominik Bukowski (wibrafon), Piotr Lemańczyk (kontrabas), Przemysław Jarosz (perkusja), Marcin Wądołowski (gitara). W programie znalazło się kilkanaście utworów Jobima, między innymi słynne Corcovado, Dindi, czy No more blues. Koncert jest wielkim przeżyciem zarówno dla muzyków  jak i dla publiczności, która daje się uwieść pięknej muzyce i oryginalnym interpretacjom. Projekt zebrał świetne recenzje, a reakcja publiczności była bardzo gorąca i to daje ogromny napęd do zaprezentowania programu po raz kolejny.

Data
23 Maja 2015
Godzina
20:00
Miejsce
Klub Bolko
pl. Grunwaldzki 11
Bilety
Od 4 maja
bezpłatne zaproszenia
odbiór w Informacji Turystycznej
Rynek / ul. Wewnętrzna 2

Poprzedni artykułO starości w Krzyżowej
Następny artykułCzym dzisiaj jest patriotyzm? [FOTO]