Strona główna Bez kategorii Dołącz do urzędników, oddaj krew

Dołącz do urzędników, oddaj krew

1

Na co dzień zajmują się pracami biurowymi w Urzędzie Miejskim w Świdnicy, Urzędzie Gminy Świdnica i w świdnickim Starostwie Powiatowym, a dziś wystąpili w rolach krwiodawców. 23 pracowników administracji zgłosiło chęć podzielenia się najcenniejszym darem życia. Akcja poboru krwi trwa od 10.00 w Urzędzie Stanu Cywilnego (I piętro), a do urzędników może dołączyć każdy chętny. Lekarze i pielęgniarki czekają do 15.00.

krew 4

Akcję wraz z UM Świdnica, UG Świdnica i starostwem organizują PCK i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Szczególne wyróżnienie przyjął Tomasz jaworski, pracujący w świdnickim magistracie od 12 lat. Urzędnik departamentu infrastruktury przyjął z rąk zastępców prezydenta Marka Suwalskiego i Szymona Chojnowskiego odznaczenie PCK Zasłużony Honorowy Dawca Krwi. Pan Tomasz przez 17 lat oddał 18 litrów krwi.

/red./

***

Krew będzie mógł oddać każdy, kto ma nie mniej niż 18 oraz nie więcej niż 65 lat, waży co najmniej 50 kg i cieszy się dobrym zdrowiem. Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed także od zażywania niektórych leków, w tym aspiryny. Z kolei w dniu oddania krwi zaleca się zjedzenie obfitego śniadania i wypicie dużej ilości płynów. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty.

Aktualizacja: Chęć oddania krwi zgłosiło 36 osób, w tym 25 urzędników, a badanie lekarskie pozytywnie pzreszło 27 osób. Zebrano 12 litrów krwi.

Poprzedni artykułPokaż Świdnicę na Dolnośląskość.pl
Następny artykułŚwidniczanin z diamentowym indeksem