Strona główna Bez kategorii Świdniczanin z diamentowym indeksem

Świdniczanin z diamentowym indeksem

1

Dopiero zdaje maturę, ale o studia już nie musi się martwić. Paweł Mroczek z II LO został laureatem VIII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”, uzyskując tym samym indeks krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej.

iJustyna Kloc i Paweł Mroczek

Justyna Kloc i Paweł Mroczek, zdolni maturzyści z II LO w Świdnicy.

Paweł Mroczek wcześniej brał udział w różnych konkursach matematycznych, w których także święcił tryumfy. Opiekunem zdolnego ucznia  jest  Agnieszka Grymek. Drugą pasją Pawła, poza matematyką, jest piłka nożna, której poświęca wolny czas. Dziś może pochwalić się nie tylko dobrym dryblingiem na boisku, ale i efektowną żonglerką liczbową w głowie i na kartkach zeszytów. Mimo wielu sukcesów i bardzo dobrych wyników w nauce (średnia ocen 5,0!) Paweł pozostał normalnym chłopakiem z dużym gronem znajomych i przyjaciół, uśmiechniętym, rozgadanym oraz pełnym marzeń i planów na przyszłość – zapewniają jego koledzy.
Razem z Pawłem w olimpiadzie startowała jego klasowa koleżanka, Justyna Kloc, która dostała się do finału . Justyna również jest uzdolnioną matematyczką, za którą stoją liczne osiągnięcia i sukcesy.

/opr. red./


Poprzedni artykułDołącz do urzędników, oddaj krew
Następny artykułZgłoś się na warsztaty „Telewizji Uśmiechu”