Strona główna Bez kategorii Zostań aniołem! Hospicjum zaprasza na kurs

Zostań aniołem! Hospicjum zaprasza na kurs

0

Czasem wystarczy sama obecność albo niewielka pomoc, by ulżyć ciężko chorym i ich rodzinom. Konieczna jest jednak wiedza, by nie zaszkodzić. Świdnickie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” organizuje kurs dla wolontariuszy. – Każda osoba, która wytrwa i podejmie z nami współprace, jest na wagę złota – mówi Grażyna Kobiałka ze stowarzyszenia.

hospicjum 7

Wolontariusze nie tylko wspierają chorych, ale uczestniczą także w akcjach na rzecz Hospicjum.

W tej chwili dla „Hospicjum”, które opiekuje się 80-cioma  pozostającymi w swoich domach osobami w terminalnej fazie choroby nowotworowej, ma zaledwie 5 wolontariuszy. – Tylko troje pomaga naszym podopiecznym. Niestety, to szczególny wolontariat, wymagający wiedzy, empatii i dużej odporności psychicznej. Stad tez decyzja o przeprowadzeniu kursu, który pomoże przegotować się do niesienia pomocy. Szkolenia poprowadzą lekarz, pielęgniarka, psycholog i osoba duchowna. Wolontariusz oczywiście nie wykonuje żadnych czynności medycznych, jednak musi wiedzieć, jak zachować się przy osobie ciężko chorej. To ciężka funkcja, jednak jej wartość dla chorych i rodzin jest przeogromna – podkreśla Grażyna Kobiałka.

  Podstawowy kurs dla kandydatów na wolontariuszy jest bezpłatny, a rozpoczyna się 17 kwietnia o godz. 15.00  w siedzibie stowarzyszenia w Świdnicy przy ul. Grodzkiej 19 /Ip./  Zajęcia odbywać się będą 2 razy w tygodniu w piątki i soboty   Program kursu obejmuje zagadnienia niezbędne w pełnieniu opieki nad osobami ciężko chorymi.
Wszyscy zainteresowani udziałem w kursie proszeni są o kontakt osobisty,  telefoniczny lub mailowy z Hospicjum do 15 kwietnia 2015 r.  E-mail: [email protected]   nr telefonu 74 852-03-46  (od 10.00 do 14.00, w środy od 12.00 do 16.00).

/red./

Poprzedni artykułCiemności egipskie na Kopernika
Następny artykułBolesny początek sezonu motocyklowego