Strona główna Sport Moto Zmiana lidera w 43. Rajdzie Świdnickim Krause!

Zmiana lidera w 43. Rajdzie Świdnickim Krause!

0

Po pierwszej pętli niedzielnej rywalizacji otwierającej sezon rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski mamy zmianę na pozycji lidera klasyfikacji generalnej 43. Rajdu Świdnickiego Krause. Zarówno OS 5 Kamionki – Jawornik, jak i OS 6 Dziećmorowice – Walim padły wyraźnie łupem Filipa Nivette pilotowanego przez Kamila Hellera.

23

Filip Nivette zjeżdża na serwis z trzynastosekundową przewagą nad drugim Grzegorzem Grzybem. Na trzecim miejscu utrzymuje się wrocławianin Tomasz Kuchar ze stratą 12.3 sek. do Grzyba i już 25.3 sek. do Filipa Nivette. Za wrocławianinem ze stratą 58 sekund do lidera plasuje się Maciej Oleksowicz. Pierwszą piątkę zamyka Marcin Gagacki w Lancerze Evo IX (+3:19.6 sek.) do prowadzącego. – Jedziemy spokojnie, kontynuujemy swoje tempo. W klasie staraliśmy się odrabiać straty jednak konkurencja coś nabroiła i jesteśmy względnie bezpieczni. Bardzo byśmy chcieli utrzymać to miejsce. Będziemy starali się jechać szybko ale zachowawczo – komentuje Marcin Gagacki.

 

Pierwszy odcinek trochę przespaliśmy. Dostaliśmy od kolegów z klasy łomot. Na drugim odcinku tempo było już znacznie lepsze, udało się wygrać z konkurentami z klasy. Mam nadzieję, że przebudzenie już nastąpiło i pojedziemy swoje – wyznaje Daniel Siatkowski, który ze swoim kierowcą Radkiem Typą zajmują obecnie 2. miejsce w Klasie 4 oraz 3. lokatę w 2WD.

O 12.40 rozpocznie się druga dzisiejsza pętla, a ostatni odcinek specjalny 43. Rajdu Świdnickiego Krause prowadzony ulicami Świdnicy zaplanowano na godzinę 15.08. Niewiele ponad godzinę później o 16.30 w świdnickim Rynku poznamy zwycięzcę rajdu i pierwszego tegorocznego lidera klasyfikacji generalnej Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Poprzedni artykułRodzinny piknik na Ułańskiej
Następny artykułŚKPR Świdnica zdegradowany do II ligi