Strona główna Sport Piłka nożna Świdniczanie wystąpią na Stadionie Narodowym w Warszawie!

Świdniczanie wystąpią na Stadionie Narodowym w Warszawie!

2

Fantastycznie spisali się piłkarze Polonii-Stali Świdnica występujący pod okiem Mariusza Krupczaka w dolnośląskim turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Biało-zieloni pozostawili w pokonanym polu 27 drużyn, wygrywając wojewódzki finał w kategorii U-12 rozgrywany w Świdnicy i wystąpią w wielkim, ogólnopolskim finale, który 2 maja odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 tymbark

W drodze po zwycięstwo rozegraliśmy 6 zwycięskich meczów. Najtrudniejsza przeprawa czekała na nas w ćwierćfinale, w którym pokonaliśmy po serii rzutów karnych ekipę Śląska Wrocław. Rozpoczęło się od zwycięstw grupowych: 10:0 z Chojnowianką Chojnów, 5:0 z Karkonoszami Jelenia Góra i 5:1 z Olimpiakosem Żerniki Wrocławskie. Później był wspomniany ćwierćfinał ze Śląskiem (0:0 – karne 2:1), wygrany 3:0 półfinał z Granicą Bogatynia i jednostronny finał 8:1 ze Smolnikiem Leśna!

Jesteśmy mistrzami Dolnego Śląska w kategorii U-12 i jedziemy na Narodowy. Chłopcy po dobrej grze zostawili w pokonanym polu 27 drużyn (mistrzów swoich powiatów). Ktoś może powiedzieć, co to za drużyny?… no ale w ćwierćfinałach Leśna pokonała Javorię Jawor (faworyt), Bogatynia Zagłębie Lubin (!). Fakty są takie, że jesteśmy wśród 16 najlepszych drużyn w Polsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Oskara Leśniaka, najlepszym bramkarzem Bartka Dolińskiego, a Mateuszowi Trzcińskiemu brakło jednej bramki (zdobył ich 10), by zostać królem strzelców choć sam Mateusz wie, że sytuacje były. Musisz kolego bardziej uwierzyć w swoje umiejętności… W majowy weekend jedziemy do Warszawy spełniać kolejne marzenia. Brawa dla całej drużyny, bo to w drużynie siła… My chyba jako jedyni korzystaliśmy ze wszystkich zawodników – wyznaje szczęśliwy trener Mariusz Krupczak. Gratulacje dla całej drużyny!

Skład: Bartosz Doliński, Ksawery Istelski, Hubert Konstanty, Fabian Tragarz, Igor Rajca, Kacper Stachurski, Jan Koczut, Oskar Leśniak, Mateusz Trzciński, Rafał Dzidek.

Poprzedni artykułOpiekunka Villas skazana na więzienie
Następny artykułRodzinnie łamali głowę