Strona główna Temat dnia Świdnica nominowana do „Teraz Polska”

Świdnica nominowana do „Teraz Polska”

2

Świdnica po raz drugi z szansą na prestiżowe wyróżnienie. 27 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie ogłoszono nominacje w Konkursie „Teraz Polska” organizowanym przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego. Świdnica znalazła się wśród czterech gmin nominowanych do najbardziej prestiżowej nagrody, jaką może otrzymać samorząd. Po raz pierwszy miasto było nominowane w 2014 toku.

Swidnica
Podstawą do nominacji był wniosek samorządu przesłany do kapituły konkursu, w którym zawarte były szczegółowe opisy oraz zestawienia danych związane z funkcjonowaniem miasta, jego tradycjami i osiągnięciami. Prezentacja nominowanych do Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” pozwoli komisji konkursowej wyłonić laureatów, którzy 8 czerwca podczas Gali w Teatrze Wielkim odbiorą statuetki.

Polskie Godło Promocyjne jest najbardziej prestiżowym konkursem, który potwierdza jakość zarządzania gminą i miastem. Sama nominacja jest dla naszego miasta dużym wyróżnieniem. Cieszymy się, że kapituła konkursu ponownie doceniła nasze starania i to, co dziś dzieje się w mieście. Udział w konkursie jest doskonałą promocją miasta w kraju i daje możliwość umacniania wizerunku Świdnicy – mówi prezydent miasta Beata Moskal-Słaniewska.
Godło „Teraz Polska” jest polskim znakiem promocyjnym, który powstał w 1992 roku. Głównym celem postawionym przez twórców idei godła jest walka o odrodzenie prestiżu polskiej marki. Najlepsze produkty i usługi wyłaniane są rokrocznie w konkursie o przyznanie Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. Celem XXV edycji konkursu jest wyłonienie oraz wyróżnienie najlepszych pod względem gospodarności oraz atrakcyjności dla mieszkańców i przedsiębiorców gmin w Polsce.

/UM w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułRajdowcy o 43. Rajdzie Świdnickim Krause! [FOTO/VIDEO]
Następny artykułW Mechaniku czytają przedszkolakom