Strona główna Wydarzenia Świdnica W Mechaniku czytają przedszkolakom

W Mechaniku czytają przedszkolakom

0

W Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy gościły przedszkolaki. Najstarsza grupa z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 w Świdnicy „Słoneczko” przybyła na zaproszenie nauczycieli bibliotekarzy ZSM i uczniów z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz realizowanego w szkole programu czytelniczego „Poczytaj (w) Mechaniku”.

przedszkolaki 3

Głównym pomysłodawcą i organizatorem spotkania była  Agnieszka Kawałko, nauczyciel bibliotekarz w ZSM. W organizację i przeprowadzenie zajęć włączyli się również nauczyciele bibliotekarze: Helena Pietrzak oraz  Paulina Chudy, oraz uczniowie – z klasy I cT Emilia Kulig oraz z klasy II aT Patryk Somala i Jan Dąbrowski. „Starszaki” uczestniczyły w zajęciach pt. „Numery alarmowe” w ramach akcji „Bezpieczny przedszkolak”. Podczas spotkania uczniowie ZSM odczytywali wierszowane zagadki dotyczące zawodu strażaka, policjanta oraz lekarza. Następnie na przygotowanych tablicach dzieci dopasowywały ilustracje z charakterystycznymi atrybutami wymienionych wyżej zawodów do odpowiedniej postaci . Kolejnym zadaniem „starszaków” było powtarzanie wiersza o numerach alarmowych. Aby jego treść była utrwalona w małych głowach, na zakończenie wizyty każde dziecko otrzymało medal z „alarmowym wierszykiem”.
Dzieciom szczególnie przypadł do gustu filmik pt. „Telefony alarmowe”, który z chęcią obejrzały powtórnie. Przedszkolakom podobały się też zabawy ruchowe – „Pali się”, „Pacjent i lekarz” , w których brały aktywny udział. Planowana jest już następna wizyta.

/ZSM/

Poprzedni artykułŚwidnica nominowana do „Teraz Polska”
Następny artykułWiosenne porządki wokół Kościoła Pokoju. Przyłącz się!