Strona główna Sport Piłka ręczna ŚKPR nad przepaścią

ŚKPR nad przepaścią

2

Szanse na utrzymanie piłkarzy ręcznych ŚKPR-u Świdnica w I lidze są już niestety bardzo niewielkie. W grę wchodzi matematyka i czekanie na cud. Na dwie kolejki przed końcem sezonu tracimy trzy punkty – potrzeba dwóch zwycięstw, w tym tego w ostatniej kolejce z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie MTS-em Chrzanów i porażka MTS-u w starciu z Viretem Zawiercie. To pozwoliłoby na zajęcie 12. pozycji dającej dopiero prawo gry w barażach o utrzymanie w I lidze.

skpr

Przegranej w Opolu można się było spodziewać. Gwardia ogrywa w tym sezonie wszystkich i najpewniej z kompletem punktów na koncie w wielkim stylu wróci do PGNiG Superligi. Rywale nie mieli też litości dla ŚKPR-u i wygrali 31:16 (16:6). Na pierwszą bramkę świdniczanie czekali aż do jedenastej minuty, bo swoją świątynię zamurował były reprezentant Polski Adam Malcher. Gwardia miała wtedy na koncie cztery trafienia, ale po kwadransie gospodarze prowadzili już tylko 6:4. Na zbliżenie się na mniejszy dystans opolanie już nie pozwolili. Do przerwy ŚKPR miał już dziesięć goli straty (6:16). W drugiej połowie gra się nieco wyrównała. Przez dwadzieścia minut ekipa Grzegorza Gowina potrafiła grać gol za gol, dopiero w ostatnich dziesięciu minutach tracąc dalszy dystans.

Niestety fatalne wieści napłynęły z Chrzanowa, gdzie MTS ograł Olimp Grodków. Oznacza to tyle, że świdniczanie już za tydzień mogą stracić jakiekolwiek nadzieje na grę w barażach. Stanie się tak jeśli pewny utrzymania Viret przegra u siebie z Cabanami. Świdniczan czeka tymczasem mecz z Olimpem Grodków. Jeśli ŚKPR wygra, a MTS przegra lub zremisuje wszystko rozstrzygnie się dopiero w ostatnim meczu sezonu w Chrzanowie.

Gwardia Opole – ŚKPR Świdnica 31:16 (16:6)

ŚKPR; Potocki, Bajkiewicz, Gil – Ciosek 4, K. Rogaczewski 4, Piędziak 3, Krzaczyński 2, Bieżyński 1, Kłoda 1, Pułka 1, Chaber, Dębowczyk, Misiejuk, Motylewski, P. Rogaczewski, Węcek

/ŚKPR Świdnica/

Poprzedni artykułPanny Wyklęte i Maleo Reggae Rockers
Następny artykułO IV ligę w derbach gminy Marcinowice