Strona główna Sport Inne O IV ligę w derbach gminy Marcinowice

O IV ligę w derbach gminy Marcinowice

0

Niezwykle ciekawie zapowiada się rywalizacja tenisistów stołowych UKS-u Radunia Tąpadła i ULKS-u Ślęża II Wiry. Obie ekipy spotkają się w barażu, którego stawką będzie udział w przyszłym sezonie w rozgrywkach IV ligi wałbrzyskiej.

tenis

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego V ligi grupy wałbrzyskiej UKS Radunia Tąpadła podejmował we własnej sali zespół BSTS II Bystrzyca Kłodzka. Był to pojedynek sąsiadujących w tabeli drużyn, a zarazem zwycięzca tego meczu miał zapewniony udział w barażu o miejsce w IV lidze. W poprzedniej konfrontacji obu zespołów lepsza okazała się
drużyna BSTS-u zwyciężając u siebie 10:6. Tym razem za naszą drużyną przemawiał atut własnej sali, w której gościom gra się bardzo ciężko, o czym świadczy fakt, iż przez cały sezon UKS Radunia przegrał w Tąpadle tylko jeden mecz.

Bardzo duża motywacja, wola rewanżu i chęć zwycięstwa sprawiły, że nasza drużyna rozpoczęła mecz od prowadzenia 7:0 i wtedy dopiero pierwszy i jak się później okazało ostatni punkt dla gości zdobył Michał Słowik. UKS Radunia pokonał BSTS II 10-1 i przypieczętował tym samym udział w barażu kończąc rozgrywki na 3. miejscu w ligowej tabeli. Drużynę Radunii w sezonie 2014/2015 reprezentowali (w nawiasie ilość zdobytych punktów w sezonie): Leszek Zazulak (2,0pkt), Dawid Leon (26,5pkt), Andrzej Fałat (22,0pkt), Adam Schienke (20,5pkt), Krzysztof Pełka (7,5pkt), Tomasz Drozd (13pkt), Michał Drozd (21,5pkt).

Na sukces zespołu zapracowała cała drużyna, która przez cały sezon równo punktowała. Dobra atmosfera w drużynie przełożyła się na dobre wyniki. Cieszymy się, że możemy godnie oraz z sukcesami reprezentować naszą wioskę w rywalizacji z dużymi miastami takimi jak chociażby Kłodzko czy Nowa Ruda. Musimy jednak teraz pomyśleć nad szkoleniem młodzieży w naszej wiosce, aby drużyna była przyszłościowa i miała odpowiednie zaplecze kadrowe. Mamy do tego idealne warunki więc musimy tylko zachęcić młodzież. Przed nami derbowy baraż z ULKS Ślęża II Wiry, którzy będą w tym meczu faworytem. Tenis w Wirach to już piękna ponad 40-letnia historia, w Tąpadle jednak chcielibyśmy zrobić niespodziankę z okazji 10-lecia istnienia tenisa stołowego w naszej miejscowości. Zachęcamy wszystkich sympatyków tenisa na to spotkanie. Pierwszy mecz 1 maja o 13.00 w sali w Tąpadle, a rewanż 3 maja o tej samej porze w Wirach – zaprasza Michał Drozd, kapitan zespołu UKS-u Radunia Tąpadła.

Poprzedni artykułŚKPR nad przepaścią
Następny artykułW Świdnicy rusza szkolenie piłkarek!