Strona główna Sport Piłka nożna W Świdnicy rusza szkolenie piłkarek!

W Świdnicy rusza szkolenie piłkarek!

3

Świdnica stanie się już wkrótce ważnym sportowym punktem na dolnośląskiej mapie. Wszystko za sprawą tworzonego przy Gimnazjum nr 4 Ośrodka Szkolenia Sportowego – centrum szkolenia dziewcząt w piłkę nożną. To bardzo duże wyróżnienie dla Świdnicy, bowiem na Dolnym Śląsku planowane są zaledwie dwa tego typu ośrodki – w naszym mieście, a także w Legnicy. 

szkolenie

W ostatnią środę, 15 kwietnia prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska oraz jej zastępca Szymon Chojnowski spotkali się z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Nożnej – Andrzejem Padewskim oraz Dariuszem Machińskim z Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Ponadto w spotkaniu uczestniczył Dariusz Stachurski reprezentujący Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Wałbrzychu oraz Krzysztof Grudziński, radny Rady Miejskiej. W trakcie spotkania kolejny raz omówiono uruchomienie w Gimnazjum nr 4 w Świdnicy Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Sportowego – centrum szkolenia dziewcząt w piłkę nożną. Wcześniej już na ten temat reprezentanci PZPN-u rozmawiali z Tadeuszem Niedzielskim, dyrektorem departamentu edukacji oraz Tomaszem Całką, dyrektorem Gimnazjum numer 4 w Świdnicy. Wstępne porozumienie zakłada stworzenie klasy sportowej z rozszerzonym programem zajęć piłkarskich już od 1 września 2015 roku.

Szkolenie dziewcząt w nabywaniu umiejętności piłkarskich będzie prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów na obiektach sportowych, przylegających do Gimnazjum nr 4 oraz na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy. Zajęcia organizowane będą nie tylko w okresie roku szkolnego, ale również w trakcie obozów szkoleniowych podczas ferii. Oferta dedykowana jest dla młodych mieszkanek miasta, które wiążą swoją przyszłość z piłką nożną, a także dla dziewcząt zamieszkałych poza Świdnicą, dla których udostępnione zostaną miejsca internatowe. W sumie w województwie dolnośląskim mają powstać dwa tego typu ośrodki w Legnicy oraz Świdnicy.

Coraz więcej dziewcząt postrzega piłkę nożną jako świetną dyscyplinę dla siebie. Cieszy mnie to, że dzięki współpracy z PZPN-em będziemy mogli w Świdnicy stworzyć centrum, w którym miłośniczki futbolu będą doskonalić swoje umiejętności – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Poprzedni artykułO IV ligę w derbach gminy Marcinowice
Następny artykułMiasto od środka czyli DDKF „Okiem Młodych”