Strona główna Kultura Panny Wyklęte i Maleo Reggae Rockers

Panny Wyklęte i Maleo Reggae Rockers

0

Kasia Kowalska, Marcelina, Kasia Malejonek, Ola Nowak i Ania Szafraniec wystąpią w Świdnicy obok Maleo Reggae Rockers. Panny wyklęte – projekt muzyczny Fundacji Niepodległości realizowany we współpracy z Dariuszem Malejonkiem i artystkami polskiej sceny muzycznej, zainspirowany historią Żołnierzy Wyklętych. Wyjątkowy koncert zaplanowano na 8 maja w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

pannywyklete

Wygnanie. Walka. Tułaczka. Tęsknota. Od tych kilku słów można rozpocząć przedstawienie kolejnego wspólnego projektu Fundacji Niepodległości, Darka Malejonka i Maleo Reagge Rockers oraz czołowych wokalistek polskiej sceny muzycznej.

Płyta Panny Wyklęte „Wygnane” vol. 1, której premiera odbyła się w dniu 9.11.2014 roku, to pierwsza część muzyczno-historycznej podróży, która przybliży nam tematy zesłania, podczas którego rodziny zostały zdziesiątkowane głodem, zimnem, chorobami, a także walki za ojczyznę na obcej ziemi, tęsknoty za Polską i zetknięcia z obcą kulturą, muzyką, klimatem…

Jest to kolejny tak trudny fragment w naszej historii opowiedzianej tekstem i muzyką. Na koncercie usłyszymy także utwory z płyty „Panny Wyklęte”, której premiera odbyła się w 2013 roku i zyskała spektakularną popularność.

Wśród artystek, które u boku Maleo Reggae Rockers zabiorą nas w podróż muzyczno-historyczną znajdą się Kasia Kowalska, Marcelina, Kasia Malejonek, Ola Nowak i Ania Szafraniec.

Data

8 Maja 2015

Godzina

18:00

Bilety

35 zł

Sprzedaż

od 22 IV 2015
Informacja Turystyczna
Rynek / ul. Wewnętrzna 2

Organizator

Świdnicki Ośrodek Kultury

Poprzedni artykułCzysto wokół pomnika przyrody [FOTO]
Następny artykułŚKPR nad przepaścią