Strona główna Bez kategorii Ruszył maraton egzaminacyjny w gimnazjach

Ruszył maraton egzaminacyjny w gimnazjach

1

Punktualnie o 9.00 wystartował trzydniowy egzamin, kończący naukę w gimnazjach. W Świdnicy w 5 gimnazjach swoją wiedzę sprawdzi 414 uczniów. Dzisiaj blok humanistyczny, w środę matematyczno-przyrodniczy, w czwartek – językowy.

TP__2175

Na początek gimnazjaliści będą mieli godzinę na test z historii i wiedzy o społeczeństwie. Po godzinnej przerwie przystąpią do zadań z języka polskiego. Pierwsza część potrwa 60 minut, druga 90. Dodatkowy czas otrzymają dyslektycy. W środę na egzaminie z wiedzy matematyczno-przyrodniczej uczniowie też będą mieli do rozwiązania dwa bloki zadań. W pierwszym znajdą się zadania z nauk przyrodniczych – biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim bloku będą zadania z matematyki.

Na zdjęciach uczniowie Gimnazjum nr 4:

Czwartkowy egzamin będzie przeprowadzony na dwóch poziomach – podstawowym i rozszerzonym. Pierwszy obowiązkowo piszą wszyscy uczniowie, drugi tylko ci, którzy języka uczyli się od szkoły podstawowej. Na obie części jest po 60 minut.

W Gimnazjum nr 3 do egzaminu przystąpiło 51 uczniów:

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum, ale wyniki są istotne tylko przy wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Od liczby punktów zależy, czy uczeń zdoła się dostać do wymarzonej szkoły.

/red./

Poprzedni artykułJak nazwą nowe ulice?
Następny artykułPrzygarnij Benka na miesiąc!