Strona główna Bez kategorii Marsz dla życia i rodziny w Świdnicy

Marsz dla życia i rodziny w Świdnicy

1

Rozpoczął pracę społeczny komitet organizacyjny „Marszu dla życia i rodziny” w Świdnicy. Imprezę, promującą tradycyjne wartości rodzinne i ewangeliczne znaczenie życia od chwili poczęcia, zorganizuje w tym roku grupa rodzin, podmiotów i wspólnot ze Świdnicy. Marsz odbędzie się 31 maja pod hasłem „Rodzina – tutaj wszystko się zaczyna” – startujemy o godzinie 15:00 z pl. Św. Jana Pawła II – imprezę zakończy koncert na świdnickim Rynku.

marsz-zycia-16

Pokazywanie szczególnej roli rodziny w prawidłowym rozwoju społeczeństwa jest ważne z wielu względów. Tym bardziej cieszy fakt, że w tym roku do Fundacji Małżeństwo Rodzina, która organizowała marsz w latach ubiegłych, dołączyło szerokie grono współorganizatorów. Wartościowe przesłanie akcji spowodowało kooperację wielu rodzin, podmiotów i wspólnot: Diecezjalnej Specjalistycznej Poradni Rodzinnej, członków Domowego Kościoła, drogi neokatechumenalnej, Diakonii Życia oraz Duszpasterstwa Rodziny Diecezji Świdnickiej – mówi Anna Dziadkowiec, przewodnicząca komitetu organizacyjnego.

Marsz zaplanowano na godzinę 15:00 – wyruszy spod pomnika św. Jana Pawła II, przejdzie ulicami miasta, by dotrzeć do Rynku, gdzie na scenie zaplanowano koncert zespołu 40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach. Przemarszowi będą towarzyszyć tradycyjne już konkursy z nagrodami, a piknikową atmosferę rodzinnego święta podkreślą liczne animacje dla dzieci.

Już dziś organizatorzy zapraszają wszystkich, dla których rodzina jest ważna do wspólnej zabawy. Tradycja świdnickich Marszów ma na celu integrowanie pokoleń od najmłodszych po najstarszych członków rodziny, wspólne świętowanie, zabawę, cieszenie się sobą nawzajem, a przede wszystkim jest okazja do pielęgnowania dobrych relacji… – mówi Anna Dziadkowiec.

Poprzedni artykułKlub Bolko do remontu
Następny artykułTłumy na bezpłatnych badaniach