Strona główna Wydarzenia Tłumy na bezpłatnych badaniach

Tłumy na bezpłatnych badaniach

0

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się akcja „Nasze zdrowie”, jaką w minioną sobotę zorganizowała Galeria Świdnicka.  W tym dniu galeria zamieniła się w specjalistyczną przychodnię lekarską, otwartą dla wszystkich chętnych.

DSC_0003

Specjalistyczne badania w kierunku osteoporozy, badanie ostrości wzroku, porady dietetyka, badanie poziomu cukru i cholesterolu, pomiar ciśnienia tętniczego, spirometria, pomiar stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz stoisko profilaktyki raka piersi i jajnika. To wszystko czekało na mieszkańców powiatu świdnickiego. – Cieszą nas tłumy zainteresowanych, gdyż oznacza to, że nasza akcja bezpłatnych konsultacji u specjalistów nie trafia w próżnię. Takie spotkania to niekiedy jedyna szansa na szybki dostęp do lekarza – specjalisty – podsumowuje akcję Piotr Fedorowicz, starosta świdnicki. W badaniach wzięło udział prawie 900 osób. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się badanie densytometryczne w kierunku osteoporozy.

Organizatorzy dziękują za ogromne zaangażowanie i pomoc w realizacji akcji profilaktycznej dla mieszkańców. – Dzięki Państwu udało się nam zorganizować bardzo udaną akcję, która przyciągnęła sporą rzeszę, chętnych sprawdzenia swojego stanu zdrowia czy poszerzenia swojej edukacji zdrowotnej, mieszkańców naszego powiatu-mówi Kamil Janicki, specjalista ds. marketingu Galerii Świdnickiej.

Realizatorzy akcji:

SP ZOZ w Świdnicy, NZOZ „Caritas” Diecezji Świdnickiej, NZOZ Ars Medica w Świdnicy, Szkoła Policealna Służb Społecznych i Medycznych w Świdnicy, Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Programy Profilaktyczne we Wrocławiu, Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Świdnicy, Gabinet Dietetyczny „Dietaminka” w Świdnicy, Media Expert.

Poprzedni artykułMarsz dla życia i rodziny w Świdnicy
Następny artykułCzy Świdnica jest jak dobra impreza?