Strona główna Wydarzenia Świdnica Klub Bolko do remontu

Klub Bolko do remontu

2

Jeśli zalecenia Straży Pożarnej nie zostaną zrealizowane do końca roku 2015, Klub Bolko może zostać zamknięty. Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej z budżetu na remont klubu ma zostać przeznaczonych pół miliona złotych.

Klub Bolko

Klub Bolko na placu Grunwaldzkim w Świdnicy

Obecnie w Klubie Bolko prowadzona jest inwentaryzacja obiektu, którą przeprowadza właściciel obiektu, czyli Miejski Zarząd Nieruchomości w Świdnicy przy nadzorze Urzędu Miejskiego. – Prace te służą przygotowaniu aktualnej dokumentacji technicznej obiektu, inwentaryzacji pomieszczeń oraz zamontowaniu nowoczesnego systemu sygnalizacji pożarowej – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy świdnickiego magistratu.

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej radni w ramach zmian w budżecie zadecydują o przesunięciu środków w wysokości 500 tys. zł na zadanie inwestycyjne pod nazwą „Przebudowa budynku Klubu Bolko w Świdnicy w zakresie dostosowania do wymogów bezpieczeństwa pożarowego”. – Zgodnie z zaleceniami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej dotyczącymi usunięcia nieprawidłowości w zabezpieczeniu przeciwpożarowym obiektu klubu Bolko w trakcie opracowania znajduje się dokumentacja. Środki finansowe zostały zaplanowane w budżecie miasta tylko na opracowanie projektu. Dodatkowo należy przewidzieć kwotę 500 tys. zł na roboty związane z wykonaniem instalacji p. poż i hydrantowej, przegrody p. poż, instalacji sygnalizacji pożarowej i ewakuacyjnej, oddymianie klatki schodowej oraz roboty budowlane. Termin wykonania zaleceń upływa 31.12.2015 roku – informuje Dzwonkowska.

/tepe/

Poprzedni artykułCo grają w kinie?
Następny artykułMarsz dla życia i rodziny w Świdnicy