Strona główna Bez kategorii Kolejna hala sportowa dla dzieci

Kolejna hala sportowa dla dzieci

1

Na przełomie kwietnia i maja zostanie ogłoszony  przetarg na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej.

Wizualizacja hali sportowej w Bystrzycy Górnej

– Ukierunkowanie gminnych priorytetów oświatowych na propagowanie zdrowego stylu życia, ma swoje podłoże w badaniach, jakie od kilku lat przeprowadzają studenci Koła Naukowego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Aż 47% przebadanych uczniów ma problemy z próchnicą. Kolejne 42% to uczniowie u których zauważono wady postawy w mniejszym, lub większym stopniu. Stąd też budowa kolejnej hali sportowej będzie dobrą wiadomością dla rodziców i dzieci uczęszczających do SP w Bystrzycy Górnej, która w 2009 roku została rozbudowana o 3 pomieszczenia, aulę oraz pomieszczenia administracyjne. Wydaliśmy wtedy z budżetu gminy ponad 1,15 mln zł. – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Będzie to pełnowymiarowa sala gimnastyczna, mieszczącą boisko do gry w koszykówkę o łącznej powierzchni użytkowej blisko 910 m2. Szacowany koszt realizacji zadania planujemy na poziomie ponad 3 mln zł. Zadanie zostało wpisane do Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2015 – 2017 i może zostać objęta dofinansowaniem z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w kwocie 1,216 mln zł, co stanowi 33 % kosztów realizacji inwestycji.

Hala sportowa w Bystrzycy Górnej będzie kolejnym obiektem sportowym zlokalizowanym przy placówce oświatowej. Nowoczesny obiekt sportowy mieści się przy centrum oświatowym w Witoszowie Dolnym. Do dyspozycji uczniów ale i wszystkich chętnych jest pełnowymiarowa hala sportowa, siłownia, sala do squasha, profesjonalna ścianka wspinaczkowa, sala fitness. Sale sportowe posiadają także centra edukacyjne w Pszennie oraz Lutomi Dolnej.

Planowany termin rozpoczęcia realizacji inwestycji w Bystrzycy Górnej to koniec II kwartału tego roku, a zakończenia 31 lipca 2016 roku.

/UG Świdnica/

 

Poprzedni artykułPoetyckie spotkanie z Grzegorzem Woźnym
Następny artykułPo powodzi do remontu