Strona główna Wydarzenia Giganci wiedzy z gimnazjów

Giganci wiedzy z gimnazjów

0

Aż 139 gimnazjalistów z 9 szkół powiatu świdnickiego wzięło udział w niezwykle trudnych zmaganiach, po raz drugi przygotowanych przez I LO im Jana Kasprowicza. Uczniowie musieli wykazać się szeroką wiedzą matematyczno-przyrodniczą. Bezkonkurencyjne okazało się Gimnazjum nr 1 ze Świdnicy.

IMG_9985

13 kwietnia został rozegrany  finał II Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego dla Gimnazjalistów. Jest to kontynuacja wcześniejszego konkursu „Kreatywni w Kasprowiczu” w zmienionej formule. Do finału awansowało 20 uczniów. Zawody finałowe nie były łatwe. Należało się wykazać wiedzą z 5 dziedzin: matematyki, fizyki, chemii, geografii i biologii. Zawody składały się z dwóch części : pisemnej i ustnej, w której wystąpiło dziesięciu gimnazjalistów z najlepszymi wynikami. Po podsumowaniu punktów z wszystkich etapów wyłoniono trójkę zwycięzców:
I miejsce zajął uczeń Gimnazjum nr 1 w Świdnicy – Michał Spisak
II miejsce zajęła uczennica Gimnazjum nr 1 w Świdnicy – Alicja Kot
III miejsce zajął uczeń Gimnazjum nr 1 w Świdnicy – Grzegorz Dziewisz
Nagrody główne (tablet i słuchawki) oraz upominki dla wszystkich uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym, a wręczali je:  rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Świdnicy Piotr Dębek i dyrektor I LO  Robert Kaśków.

/I LO, opr. red./

Poprzedni artykułZłoty Krzyż Zasługi na 105. urodziny pana Stanisława [FOTO]
Następny artykułDofinansują policję