Strona główna Sport Moto Deszczowy Rajdowy Puchar Sudetów

Deszczowy Rajdowy Puchar Sudetów [FOTO]

0

II runda Rajdowego Samochodowego Pucharu Sudetów odbyła się w ostatnią niedzielę. Grand Car Trophy zorganizowane zostało na kultowym odcinku wokół Jeziora Bystrzyckiego. Podobnie jak w zeszłym roku pogoda nie dopisała, jednak nie zraziło to kibiców i zawodników z całego województwa dolnośląskiego.

11062788_360023067516881_6118659065570336073_n

Na starcie do imprezy stanęło 105 załóg rywalizujących w 7 klasach. Organizatorzy – Walim Rajdowy – jak zwykle zapewnili zawody stojące na najwyższym poziomie. Zabezpieczenie ponad 30 sędziów na odcinku trzech kilometrów, ekipy ratownictwa medycznego i wodnego oraz profesjonalny pomiar czasu dawały poczucie udziału w imprezie dopiętej organizacyjnie na 110%. Nie zabrakło oczywiście kierowców z grupy Świdnica Rally, której patronem medialnym jest Swidnica24. Przed pierwszym przejazdem kapryśna marcowa pogoda dała o sobie znać. Opadu deszczu i śniegu, a nawet gradu spowodowały, że trasa pod tamą w Lubachowie stałą się trudna i wymagająca.

W klasie I rywalizacja trwała do ostatnich metrów. Na koniec różnica pomiędzy pierwszym a trzecim miejscem wyniosła zaledwie 0,85s. Na drugim stopniu podium uplasowała się załoga Świdnica Rally Grzegorz Trzeciak / Andrzej Nykiel w Daewoo Tico. Trzeciak na mecie był zadowolony z osiągniętego wyniku: – Jak na debiut kierowcy i auta – wyszło super. Drugie miejsce w klasie, zacięta walka o setne sekundy do samego końca z Leszkiem i Kamilem. Trzy seryjne cylindry w „koreańskiej bestii” zrobiły dobrą robotę. Udało nam się czysto przejechać w tych śliskich warunkach. Na 6. miejscu w klasie I dojechali Mariusz Kondraciuk i Paweł Lerch we Fiacie 126p.

11083862_787848934624470_5880063646901615312_n

Wyniki Klasa I:
1. Leszek Keplinger / Przemysław Burnos
2. Grzegorz Trzeciak / Andrzej Nykiel – PROLOG Rally Team
3. Kamil Bober / Bartłomiej Szewczuk

6. Mariusz Kondraciuk / Paweł Lerch – KOMA Rally Team

Klasa II zdominowana była przez zawodników Świdnica Rally. Na 9 startujących załóg 4 jechały z logiem Swidnica24. Niestety już na pierwszym przejeździe na trasie obrócił się ubiegłoroczny mistrz Pucharu Sudetów – Patryk Jarzyna. Strata ta nie pozwoliła mu na włączenie się o wygraną w dalszej rywalizacji. O pierwsze miejsce na podium walczyli natomiast Krzysztof Trybus i Piotr Satała, obaj jadący Cinquecento Sporting. W rezultacie pierwszy na mecie zameldował się Trybus wyprzedzając Satałę o niespełna 4 sekundy. Po zawodach Trybus powiedział: – Pogoda jak przed rokiem zafundowała nam jazdę po mokrym. Był to dla nas wyjątkowo udany rajd, gdyż udało się nam zdobyć 1 miejsce w bardzo mocnej klasie II. Warunki były bardzo ciężkie o czym przekonało się wielu zawodników, którzy bardziej lub mniej uszkodzili swoje rajdówki. Nam udało się uniknąć błędów dzięki czemu wygraliśmy na dwóch z trzech przejazdów. Auto po nowym strojeniu spisywało się rewelacyjnie. Piotr Satała na mecie wyglądał jakby miał za sobą rajd Dakar. Wszystko to spowodowane był chorobą z którą zmagał się podczas zawodów: – Jak zwykle impreza Walimia Rajdowego stała na wysokim poziomie, a nam udało się zająć dobre 2 miejsce w klasie. Zmienna nawierzchnia z przejazdu na przejazd dawała dużo zabawy, a my ustrzegliśmy się błędów. O podium otarła się inna świdnicka załoga Bernacki / Rymsza.

Wyniki Klasa II:
1. Krzysztof Trybus / Daniel Trybus – POWER ECU Rally Team
2. Piotr Satałą / Marcin Mulczyński – TURBOMASTER Rally Team
3. Wojciech Mnisz / Cezary Banach

4. Leszek Bernacki / Damian Rymasza – DRIVER Rally Team
5. Patryk Jarzyna / Kinga Sładczyk – MILLERS OILS Rally Team

W klasie IV wystartowały trzy załogi Świdnica Rally. Niestety żadnej z nich nie udało się stanąć na podium. Trzeba jednak zaznaczyć, że była to jedna z najmocniej obsadzonych klas. Startowało w niej aż 21 zawodników.

Wyniki klasa IV:
1. Adam Górski / Adam Dunikowski
2. Andrzej Janeczko / Grzegorz Szumiński
3. Marek Martyniak / Filip Bądkowski

5. Marcin Zelek / Mateusz Zelek – Świdnica Rally
6. Mateusz Durlik / Michał Marczewski – Świdnica Rally
21. Przemysław Zajda / Łukasz Cieślak – Świdnica Rally

W historycznej klasie KDL, czyli samochodów produkowanych w krajach byłego bloku socjalistycznego można było zobaczyć kilka „perełek”. Polonezy „Borewicz”, Łady, oraz nowsze wersje samochodów sygnowanych znaczkiem FSO schodzące z taśm fabryki na Żeraniu. Grupę Świdnica Rally w tej jakże widowiskowej klasie reprezentowali Maciej Stauffer i Anna Kaczorowska zajmując 8. miejsce.

Wyniki klasa KDL:
1. Tomasz Kurowski / Krzysztof Kręcidło
2. Mateusz Konieczny / Łukasz Sławczyński
3. Emil Stąpor / Kamil Wyderka

8. Maciej Stauffer / Anna Kaczorowska – ORTHEK Rally Team

Klasa III, V i VI nie były reprezentowane przez zawodników Świdnica Rally. Z pełnymi wynikami można zapoznać się na stronach organizatora www.walimskiehoryzonty.pl.

Partnerem medialnym Grupy Świdnica Rally jest portal Swidnica24.pl

/Grzegorz Klimowski. Foto: Roman Podfigórny, Grzegorz Reda/

Poprzedni artykułPieniądze ukrył w skarpecie
Następny artykułŚmieci posprzątane [FOTO]