Strona główna 112 Pieniądze ukrył w skarpecie

Pieniądze ukrył w skarpecie

2

Kradł pieniądze z kas sklepowych, które przeznaczał na spłatę długów. Teraz zobowiązania złodzieja wzrosły o kolejne sześć tysięcy złotych. 

policja4

Mężczyzna wpadł po tym, jak dokonał kradzieży w jednym ze strzegomskich sklepów. – Jeleniogórzanin wzbudził zaufanie ekspedientki, a następnie wykorzystując jej chwilową nieuwagę, dokonał kradzieży pieniędzy z kasy – mówi Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy. 26-latek miałby na kolejną ratę gdyby nie mężczyzna, który wszedł w tym czasie do sklepu. – Klient zauważył, że wychodzący w pośpiechu mężczyzna zachowuje się nerwowo i wsiada do samochodu, który szybko odjeżdża. Mężczyzna zapamiętał numery rejestracyjne samochodu, a  w tym samym czasie ekspedientka zorientowała się, że w kasie brakuje pieniędzy – relacjonuje Czepil.

O zdarzeniu powiadomiono Policję, której przekazano numery rejestracyjne samochodu, którym oddalił się złodziej. – Sprawca kradzieży nie nacieszył się długo łupem. Po dwudziestu minutach został zatrzymany do kontroli przez patrol ruchu drogowego. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli w skarpetce mężczyzny 1650 złotych. Jak się okazało były to pieniądze skradzione ze sklepu – mówi Katarzyna Czepil.

Zatrzymanego osadzono do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. W trakcie prowadzonych z nim czynności ustalano, że wcześniej dokonał trzech podobnych kradzieży na terenie powiatu świdnickiego w lutym i marcu br. Łączna suma strat na szkodę placówek handlowych wyniosła ponad 4 tysiące złotych. Mieszkaniec Jeleniej Góry przyznał się do czterech kradzieży, wyjaśniając, że skradzione pieniądze przeznaczył na spłatę zaciągniętych wcześniej zobowiązań finansowych.

26-letni mężczyzna dobrowolnie poddał się karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata oraz zobowiązał się do naprawienia szkody w okresie 6 miesięcy.

Poprzedni artykułKuchenne Rewolucje ze Świdnicy już dziś
Następny artykułDeszczowy Rajdowy Puchar Sudetów [FOTO]