Strona główna Temat dnia Bezpłatne badania w Galerii Świdnickiej

Bezpłatne badania w Galerii Świdnickiej

0

Specjalistyczne badania w kierunku osteoporozy, badanie ostrości wzroku, porady dietetyka, badanie poziomu cukru i cholesterolu, pomiar ciśnienia tętniczego, spirometria, pomiar stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz stoisko profilaktyki raka piersi i jajnika. Te wszystkie badania mieszkańcy Świdnicy i powiatu świdnickiego będą mogli wykonać bezpłatnie 18 kwietnia (sobota), w godzinach od 14.00 do 18.00. w Galerii Świdnickiej – informuje Piotr Dębek, rzecznik starostwa.

zdrowie 6

– To nie pierwsza akcja bezpłatnych badań dla mieszkańców powiatu, przeprowadzana przez Starostwo Powiatowe w Świdnicy. Podobne przedsięwzięcie przeprowadzaliśmy w październiku zeszłego roku. Wtedy zauważyliśmy jak dużym zainteresowaniem cieszą się podobne akcje – mówi starosta Piotr Fedorowicz. Dodatkowo dla przybyłych przewidziano atrakcje dla dzieci, konkursy prozdrowotne, prezentację gier na konsolę Xboxa Kinect.

Badanie densytometryczne w kierunku osteoporozy przeprowadzone zostanie w specjalnym OSTEOBUSIE, który zaparkowany zostanie przy bocznym wejściu do Galerii Świdnickiej przy ulicy Miłego Dnia. Badania w OSTEOBUSIE zaplanowano w godzinach od 9.00 do 18.00.B1_GS_zdrowie_plakat_2_CMYK - Kopia

Poprzedni artykułPoetycko-matematyczny maraton
Następny artykułOpiekunka Villas skazana na więzienie